URATUJ MISIA - Kolejna edycja

W trakcie całego roku szkolnego w wielu przedszkolach i szkołach podstawowych, zagościł "miś". Nie był o zwykły miś, tylko pluszak potrzebujący pomocy.

"Uratuj misia" - pod taką nazwą, region IPA Zawiercie, realizował działania, mające na celu, utrwalenie w naszych najmłodszych obywatelach, chęci niesienia pierwszej pomocy. Dzieciaki ratowały swoje pluszowe misiaki, powtarzając jednocześnie podstawowe zasady udzielania pomocy w chwili zagrożenia życia i zdrowia. Dzielnie recytowały numery telefonów alarmowych.
Można powiedzieć, że IPA Zawiercie, ratuje misie już kolejny rok i poza zawierciańskimi pluszakami, uratowała już misie będzińskie, sosnowieckie i wojkowickie. Ratownicy kwalifikowani zrzeszeni w stowarzyszeniu, wiedzą co robią, dlatego w tak przyjemny i łatwy sposób, przekazują swoją "deskę ratunku" najmłodszym.
Miejmy nadzieję, że zdobyta przez dzieci wiedza, nigdy nie będzie musiała być przez nie użyta w praktyce, jednak jak pokazuje życie, zdarzają się sytuacje, w których może być przydatna, a kilkulatek może okazać się naszą jedyną "deską ratunku".

Tekst: Marta Wnuk
zdjęcia: Adam Granat

Etykiety społecznie

Zaloguj

Cron Job Starts