Wyprawa na połów dorsza w Bałtyku

W piątek 3 czerwca z samego rana najwięksi miłośnicy morskich połowów z kutra wśród naszych członków oraz sympatyków wybrali się po raz kolejny na łowy tym razem na wyspę Sobieszewską na rejs po zatoce Gdańskiej.

Wieczorem po przybyciu na miejsce udaliśmy się do pensjonatu. Po zakwaterowaniu część wyruszyła na zwiedzanie pięknej szerokiej plaży nad zatoką Gdańską , a reszta grupy na zwiedzanie okolicznych atrakcji. Najwięksi śmiałkowie zaliczyli również kąpiel w morzu o dziwo w dość ciepłej wodzie jak na tę porę roku. Następnie do późnych godzin nocnych prowadziliśmy długie dyskusje o rybach i nie tylko.
W sobotę skoro świt wspólnie udaliśmy się do portu Gdańsk Świbno celem wejścia na pokład kutra Traff. W drodze na łowiska mogliśmy podziwiać spore stado fok w ich naturalnym środowisku na piaszczystej wysepce. Połowy tym razem nas nie rozpieszczały ale wspólnie udało się złowić spore ilości śledzia.
Po powrocie z morza podsumowanie naszej wyprawy i małej rywalizacji.
W sumie każdy z uczestników sporo śledzi jednak dorsz nie dopisał. Złowiony został również na samym początku tzw. kur-diabeł bałtycki.
Późnym popołudniem udaliśmy się w drogę powrotną oczywiście nie zapominając o zakupie świeżo złowionych dorszy i fląder w pobliskiej hurtowni prosto z Bałtyku.

Etykiety wędkarstwo

Zaloguj

Cron Job Starts