KRYNICA-ZDRÓJ

Korzystając z ostatnich dni dobrej pogody w dniach 29 września - 02 października 2016r. w grupie 30 koleżanek i kolegów Regionu IPA Częstochowa wybraliśmy się na czterodniową wycieczkę do Krynicy Zdrój.

Wyjechaliśmy z Częstochowy w czwartek dość wcześnie rano aby skorzystać ze wspaniale zapowiadającej się pogody na czas wyjazdu. Krynica przywitała Nas wszechogarniającą zielenią, bezchmurnym słonecznym niebem i temperaturą powietrza powyżej 20°C. Zamieszkaliśmy w pensjonacie Amadeusz. To niedawno otwarty pensjonat, bardzo dobrze wyposażony, obsługa miła, jedzenie pyszne, krótko mówiąc warunki pobytu znakomite. Czwartkowe popołudnie po przyjeździe czas wolny dla każdego więc każdy na swój sposób korzystał z atrakcji tej miejscowości. Piątek był dniem zwiedzania i tak z przewodnikiem wybraliśmy się na spacer po Krynicy Zdrój poznając jej historię. Następnie udaliśmy się do miejscowości Kamianna do pasieki „Barć” gdzie wytwarzany jest miód. Będąc w tym urokliwym miejscu skorzystaliśmy również z możliwości degustacji wyrobów z miodu, a jeszcze tego samego dnia grillowanie, gitara i śpiew czyli wieczorna biesiada w miłym towarzystwie. W sobotę kulminacyjny punkt wycieczki Rafting – spływ pontonowy rzeką Poprad z miejscowości Muszyna. Płynęliśmy około 2.5 godziny, zabawy było co niemiara, gdyż Poprad jest rzeką górską. Po atrakcjach związanych ze spływem powrót do Krynicy i odpoczynek na Górze Parkowej. Oczywiście skorzystaliśmy z kolejki szynowo-linową, którą wjechaliśmy na szczyt góry, no i błogi wypoczynek. Sobotni dzień był pełen atrakcji, a zakończył się wieczorem uroczystą kolacją przy muzyce i anegdotach kapeli regionalnej z Krynicy( na żywo) oraz zabawą do późnych godzin nocnych. W ostatni dzień pobytu do południa czas wolny więc korzystaliśmy z pogody i atrakcji miasta.
W trakcie całego pobytu w Krynicy odbywało się kilka imprez m.in. zlot motocykli firmy Harley Davidson, Hubertus -święto myśliwych. Ponadto korzystaliśmy z pijalni wód mineralnych, basenu czy groty solnej. Przez cały czas pobytu pogoda była wspaniała można by rzec, że marzenie – słonecznie, bezwietrznie i ciepło. Żal było wyjeżdżać ale wszystko co dobre kiedyś się kończy.
Drogie koleżanki i koledzy, serdecznie polecam Wam Krynicę Zdrój i taką formę wypoczynku.

Tekst: Sławomir Balik
Zdjęcia: Jarosław Groszek, Artur Budzisz, Sławomir Balik

Zaloguj

Cron Job Starts