Witamy Wakacje 2017

W dniu 24 czerwca na strzelnicy Regionu IPA w Raciborzu odbył się festyn rodzinny pod nazwą „Witamy Wakacje 2017”.

Głównym celem spotkania było zapewnienie dobrej zabawy dla dzieci, które rozpoczęły wakacje oraz propagowanie bezpieczeństwa zarówno nad wodą jak i na drodze. Swoją obecnością zaszczycił nas Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs wraz z Pierwszym Zastępcą podinsp. Krzysztofem Żołądkiem.
Na najmłodszych uczestników pikniku czekała również nie lada niespodzianka – mobilne miasteczko ruchu drogowego, na którym dzieci mogły zobaczyć policyjny radiowóz wraz z jego wyposażeniem. Ponadto koledzy z Wydziału Ruchu Drogowego przygotowali specjalny tor przeszkód, który trzeba było pokonać rowerem wykazując przy tym swoje umiejętności.
Podczas zabawy przypominano dzieciom o konieczności stosowania i przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego związanych z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów.
Natomiast na stoisku tematycznym były promowane i przybliżane pozostałe akcje Policji w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo” takie jak: ,,Dzielnicowy Bliżej Nas”, „Moja Komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Każde dziecko biorące udział w zabawie otrzymywało elementy odblaskowe, których używanie poprawia widoczność, a co za czym idzie jego bezpieczeństwo na drodze.
Pociechy mogły także pod nadzorem instruktorów na specjalnie przygotowanych stanowiskach sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie z broni pneumatycznej oraz ASG.
Ponadto koledzy z grupy rekonstrukcyjnej GRH Piechota Herr zaprezentowali motocykle pochodzące z czasów II Wojny Światowej oraz zbudowali replikę szpitala polowego, co było nie lada atrakcją, a każde dziecko i nie tylko mogło odbyć krótką przejażdżczkę motocyklem BMW R 75 .
Oczywiście nie był by to festyn gdyby nie pokaz gaszenia pożaru przez kolegów strażaków z OSP Gamów no i zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach.
To tylko kilka z wielu atrakcji jakie w sobotnie popołudnie czekały na milusińskich.

Tekst: Mirosław Szymański
Zdjęcia: Dariusz Strojny

Etykiety Dzień Dziecka

Zaloguj

Cron Job Starts