JUBILEUSZ 25-LECIA REGIONU IPA CZĘSTOCHOWA

W dniu 2 września br. w Muzeum Monet Jana Pawła II w Częstochowie odbyła się uroczysta gala z okazji 25 – lecia istnienia Regionu IPA Częstochowa , który powstał jako jeden z pierwszych w Polsce, a wchodzi w skład Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (International Police Association IPA )Sekcji Polskiej IPA, Śląskiej Grupy Wojewódzkiej.

Impreza była ukoronowaniem długoletniego działania IPA na terenie miasta Częstochowy i powiatu częstochowskiego. Przewodniczący Regionu IPA Częstochowa - Sławomir Balik, nadmienił, że uczestnictwo w IPA to misja i nie oczekuje żadnych splendorów z tego tytułu, a najważniejsze jest to aby jego działania i Zarządu Regionu wywoływały „ szczere uśmiechy na twarzach ludzi” co daje przeświadczenie, że praca Regionu i wszystkich zaangażowanych członków i sympatyków mają sens i wpisują się w motto stowarzyszenia „SERVO PER AMIKECO” czyli „SŁUŻYĆ PRZEZ PRZYJAŻŃ” .
Cokolwiek by nie pisać, atmosfera była tak podniosła, że wielu uczestników jubileuszu nie potrafiło ukryć wzruszenia , a w ich oczach pojawiły się łzy.
Uroczystość prowadziła prezenterka radia FIAT Aleksandra Mieczyńska wspólnie z Przewodniczącym Regionu IPA Częstochowa Sławomirem Balikiem. Oboje świetnie prowadzili imprezę wzajemnie uzupełniając się jakby to robili latami.
Motto stowarzyszenia„SERVO PER AMIKECO - służyć poprzez przyjaźń” często pojawiało się podczas wystąpień zaproszonych gości zabierających głos w trakcie jubileuszu.
Przewodniczący Rady Miasta - Zdzisław Wolski oraz oraz V-ce Prezydent Miasta Mirosław Soborak wręczyli na ręce przewodniczącego Sławomira Balika tablice pamiątkowa (swoisty ryngraf) dla Regionu IPA Częstochowa z okazji 25-lecia istnienia z życzeniami następnych dwudziestu pięciu lat minimum z takimi sukcesami jak dotychczas oraz za to , że IPA swoją działalnością wpisuje się w poprawianie wizerunku miasta.
Piotr Wójcik V-ce Prezydent Sekcji Polskiej IPA, wręczył również pamiątkową tablicę wraz z życzeniami oraz medal „Zasłużony dla Sekcji Polskiej IPA” pośmiertnie dla pierwszego Przewodniczącego Regionu IPA Częstochowa Marka Kobędza na ręce jego żony Doroty Kobędza
Zarząd Regionu IPA w Częstochowie zadbał, aby najbardziej zaangażowani w pracę
stowarzyszenia zostali uhonorowani, wręczając zasłużonym medale powstałe na okoliczność jubileuszu 25-lecia powstania stowarzyszenia w regionie.
Po części oficjalnej, nastąpiła część artystyczna. Iwona Chołuj – aktorka Teatru Częstochowskiego, zaszczyciła nas wraz z zespołem wspaniałym występem wokalnym. Po tej części zostaliśmy zaproszeni do spożycia ogromnego, specjalnie na tę okoliczność przygotowanego tortu.
Nie sposób pominąć tutaj niesamowitej atmosfery miejsca, t.j. Muzeum Monet Papieża Jana Pawła II i właściciela obiektu Krzyszofa Witkowskiego, który oprowadził uczestników po swoich zbiorach. Jedno jest pewne , że miejsce imprezy godne było naszego jubileuszu. Gra świateł i oprawa muzyczna jakie panowały na scenie nie pozwoliły choćby na zwrot uwagi ponad to, co się działo na deskach scenicznych. Czuliśmy się jakby w teatrze na wieczornej premierze, ale... za oknami był dzień :-). Niesamowite przeżycie, dla ciała i ducha.
Marek Pura

Etykiety jubileusz

Zaloguj

Cron Job Starts