Bezpieczne Wakacje z IPA Racibórz

W dniu 29 czerwca na strzelnicy Regionu IPA Racibórz odbył się festyn rodzinny pod nazwą „Bezpieczne Wakacje z IPA Racibórz”.

Tegoroczna impreza w głównej mierze poświęcona była setnej rocznicy Powstań Śląskich oraz propagowaniu bezpiecznych zachowań w czasie wakacji.
Możliwość bliższego zapoznania się z historią naszego regionu – Śląska umożliwili koledzy i koleżanki z Grupy Rekonstrukcyjnej GRH Piechota z Wodzisławia Śląskiego, którzy przeprowadzili rekonstrukcję potyczki Powstańców Śląskich z wojskami Niemieckimi.
Kolejną częścią inscenizacji było spotkanie z historią, w czasie którego zaprezentowane zostało uzbrojenia jakim dysponowali Powstańcy Śląscy. W czasie prezentacji nasi najmłodsi uczestnicy festynu mieli możliwość „sprawdzenia się” w warunkach bojowych, to znaczy pokonać tor przeszkód, który kończył się rzutem powstańczym granatem do celu. Nagrodą za udział były akcesoria zapewniające bezpieczeństwo na drodze w postaci kamizelek odblaskowych, opasek, odblasków itp.
Jak to bywa już zwyczajem, to nasz Kucharz, Wacław Gołąb, czyli Kuchnia Polowa Miś przygotował dla wszystkich swoje specjały i jak zapewniali smakosze jedzenie było wyśmienite.
Również dużym zainteresowaniem cieszyło się strzelanie z broni pneumatycznej, które zorganizowali koledzy z MKS LOK Racibórz. Tradycyjnie całe towarzystwo zabawiał kolega Staszek, zwany DJ Stasiu serwując nie tylko najnowsze przeboje ale także pieśni poświęcone dzielnym Powstańcom, które mimo upływu czasu wciąż są znane i popularne.

Tekst: Eugeniusz Kosel
Zdjęcia: Dariusz Strojny

Etykiety piknik
Cron Job Starts