Region IPA Siemianowice w akcji dla Bianki

Region IPA Siemianowice Śląskie też miały swoją małą Wielką Orkiestrę Pomocy, która grała od 21 do 27 stycznia 2013 r. dla Bianki.

Tak wielkiej mobilizacji w społeczności Siemianowic nie było już od dawna. Każdy, kto tylko mógł, zaangażował się w pomoc dla pięcioletniej Bianki, której Świat zawalił się, kiedy u dziewczynki stwierdzono chorobę genetyczną o nazwie ceroidolipofuscynoza. Objawia się ona szybko postępującym zanikiem sprawności ruchowej i intelektualnej. Koszty leczenia przekraczają finansowe możliwości rodziców dziewczynki. Zorganizowano, więc akcję charytatywną, aby umożliwić leczenie dziecka.

Włączyły się w nią również Regiony IPA Siemianowice Śląskie oraz Chorzów, przekazując na licytację kilka przedmiotów. W szkole podstawowej nr 1, gdzie ojciec dziewczynki jest nauczycielem, zorganizowany został festyn, na którym Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji miało swoje stoisko. Dzieciaki mogły poznać tajniki kryminalistyki oraz zrobić sobie zdjęcie w sprzęcie policyjnym tzw. „pezecie" tj. (kask szturmowy, kamizelka kamienioodporna-antyuderzeniowa, tarcza ochronna, pałka szturmowa). Fotografie z policyjną maskotką Sznupkiem jak zawsze cieszyły się powodzeniem. Każde z dzieci mogło nałożyć kamizelkę policyjną, kask, wziąć do ręki kajdanki, lizak, tarczę oraz pałkę, aby poczuć się jak prawdziwy stróż prawa. Zorganizowany pokaz broni i technik daktyloskopijnych wyjątkowo zaciekawiły dzieci.

Cała akcja pozwoliła zgromadzić fundusze na przeprowadzenie pierwszych zabiegów dziecka, jednak wolelibyśmy, aby takie festyny nie musiały być nigdy organizowane.


tekst: Jarosław Ganda

Zaloguj

Cron Job Starts