Kulig w Istebnej z Regionem IPA Katowice VI

W dniach 2 i 3 marca 2013 roku w Istebnej członkowie Regionu Katowice VI wraz z rodzinami kosztowali śnieżnych uciech i góralskich wyrobów kulinarnych w trakcie pobytu w Istebnej.

Oczywiście nie obyło się bez tradycyjnego kuligu. Wprawdzie na poboczu drogi było prawie metr śniegu, to jednak wydeptane końskimi kopytami i płozami sań ścieżki miejscami zmieniły kolor na czarny, a wtedy niestety trzeba było zeskoczyć i pozwolić konikom pociągnąć swobodnie sanie. Nie obyło się przy tym bez śmiechu. To się ktoś przewrócił, to ktoś ugrzązł w przydrożnym śniegu, a i rozgrzewka na mrozie przydała się każdemu. Przy okazji pomogliśmy kierowcy Nissana na litewskich numerach wypchnąć auto z zaspy. Odważny człowiek wybrał się takim pojazdem w takie śniegi. Nie omieszkał się odwdzięczyć wysokoprocentowym trunkiem.

Wieczorem grill pod czystym, gwieździstym niebem i z mrozem wciskającym się w nieosłonięte części ciała. A potem nocleg w ciepłych i przytulnych pokojach. W dniu następnym w drodze powrotnej do Katowic pozwoliliśmy sobie na krótkie zakupy na targu w Wiśle i o 15.00 byliśmy już pod KWP Katowice. Szczególne podziękowania dla WORD-u Katowice, który zapewnił nam przejazd luksusowym autokarem.

Tekst: Krzysztof Walczyński

Etykiety integracja kulig

Zaloguj

Cron Job Starts