IPA Częstochowa na wycieczce w Poroninie

Zarząd Regionu IPA Częstochowa zorganizował w terminie 14-17 marca 2013 r. wyjazd do Poronina.

Po zakwaterowaniu i chwili relaksu skorzystaliśmy z możliwości kąpieli w termach SZAFLARY. Po powrocie z basenów czas wolny dla uczestników wyjazdu wypełniła sportowa rywalizacja w tenisie stołowym, bilardzie oraz rozmowy w przyjaznym klimacie.

Poranek w piątek przywitał nas 60 centymetrowym opadem śniegu, co oznaczało dla jednej grupy wspaniałe szusowanie na stokach Kotelnicy i Pasieki. W tym samym czasie inni korzystali ze stoków stacji narciarskiej Małe Ciche. Po takim wysiłku grzechem byłoby nie skorzystać z oferty rozprężenie mięśni na Termach w Szaflarach, potem obiadokolacja i wspólne rozwiązywanie problemów związanych z działalnością Regionu.

Sobota przywitała nas cudowną słoneczną pogodą. Po śniadaniu pojechaliśmy na nowo otwarty stok narciarski SUCHE w Poroninie. Znakomicie przygotowany stok, pogoda jak marzenie i cztery godziny „białego szaleństwa" na nartach. Niedziela była ostatnim dniem pobytu, a zarazem dniem powrotu do Częstochowy. Aby maksymalnie i aktywnie wykorzystać czas, wyjechaliśmy z ośrodka, w którym byliśmy zakwaterowani, na stok narciarski SUCHE. Tam spędziliśmy dwie godziny na stoku, a Ci, którzy nie mieli siły z niego korzystać, „zażywali kąpieli" w promieniach słonecznych, gdyż pogoda była idealna - obdarzyła nas niebem bez żadnej chmurki.

Tekst: Sławomir Balik

Zaloguj

Cron Job Starts