Oberschlesien Luftlandung - czyli manewry Szarych Wilków

Grupa Szare Wili związana z Regionem IPA Katowice VI zorganizowała w dniu 27 kwietnia 2013 r. imprezę - mini manewry wojskowe. Patronatem Regionu IPA Katowice VI w lasach Muchowca w Katowicach odbyły się manewry o nazwie Oberschlesien Luftlandung, czyli Górnośląski Desant. Impreza ASH, czyli Air Soft History, oparta została na motywach powieści Jacka Higginsa "Orzeł Wylądował", dostosowanymi dla potrzeb tego spotkania.

W sztabie generalnym Luftwaffe, w styczniu 1943 roku, powstał śmiały plan wysłania na terytorium Anglii grupy zaprawionych w bojach żołnierzy Fallschirmjager oraz innych jednostek pod dowództwem Obersta Kurta Stainera. Ich głównym zadaniem było zniszczenie Operations Room (Centrum Dowodzenia Siłami Lotniczymi), zniszczenie znajdujących się w pobliżu fabryki i składu amunicji oraz likwidacja premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla, mającego przebywać w okolicy w tym samym czasie.

„Nasze" walki trwały kilka godzin. Wszystkie zadania postawione przed oddziałami Fallschirmjager zostały zrealizowane i impreza zakończyła się ich zwycięstwem, co jednak nie stanęło na przeszkodzie wszystkim (stronie niemieckiej i alianckiej) do późniejszego świętowania dobrej zabawy przy wspólnym stole! Zostały rozdane pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody ufundowane przez IPA, ASGSHOP, Strzelnicy EMJOT, oraz Borysowi Chmielewskiemu.

Atmosfera była niepowtarzalna i myślę, że wszyscy uczestnicy będą mile wspominali tą zabawę.

W imprezie uczestniczyli maniacy airsoftu prawie z całej Polski (w tym jeden, który poprzez Łomżę przyleciał z Norwegii), co tym bardziej podnosi jej prestiż.
W tym miejscu składam wielkie podziękowania Wszystkim, dzięki którym odbyła się ta impreza.

Tekst: Krzysztof Walczyński, Andrzej Brzoska

Zaloguj

Cron Job Starts