Dzień Dziecka z Regionem IPA Żywiec

W niedzielę 16 czerwca 2013 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Rajczy Śląska Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji - Region IPA Żywiec zorganizowała imprezę plenerową dla dzieci.

W piknikowym spotkaniu udział wzięło około 200 dzieci. W trakcie imprezy na milusińskich czekało wiele atrakcji. Dzieci wraz z opiekunami oglądały pokaz sprzętu policyjnego oraz doświadczenia z użyciem ciekłego azotu, które wzbudziły niesamowite wrażenia i zainteresowanie. Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu drogowego asp. szt. Paweł Roczyna przeprowadził konkurs wiedzy o ruchu drogowym, gdzie dla zwycięzców czekały nagrody związane z bezpieczeństwem na drodze oraz gadżety z IPA. Dodatkowo dzieci miały okazję przyjrzeć się pracy Zespołu Kryminalistycznego Komendy z Żywca.

Główną atrakcją było losowanie nagród, gdzie wszyscy czekali na ufundowany przez WORD w Bielsku-Białej rower, który wręczył sam dyrektor Edward Płonka. Dzieci miały również wiele innych atrakcji w postaci zabawy na zjeżdżalniach, przejażdżki na kucykach. W czasie imprezy uczestnicy mieli zapewnioną aprowizację w postaci lodów, waty cukrowej, popcornu, a także wojskową grochówkę przygotowaną przez kolegów w mundurach wojska polskiego z lat II wojny światowej. Imprezę uświetniły występy szkolnych zespołów tanecznych tańców nowoczesnych i klasycznych oraz zespołu muzycznego, który przygrywał dla bawiących się dzieci. Całość prowadził nasz kolega z Regionu IPA Żywiec - Grzegorz Rybarski, który zachęcał wszystkie dzieci i rodziców do wspólnej zabawy.

Dzień wcześniej na tym samym boisku o godz. 9.00 został rozegrany turniej piłki siatkowej dla dzieci i dorosłych, po których dla zwycięzców zostały rozdane puchary. Impreza, co roku skupia co raz więcej dzieci i rodziców, co jest miłą niespodzianką dla organizatorów, którzy starają się, aby było co raz więcej atrakcji i wspólnej integracji.

tekst: Dariusz Lach

Zaloguj

Cron Job Starts