10 festyn z okazji „Dnia Dziecka" IPA Racibórz

W dniu 21 czerwca na terenie ośrodka wypoczynkowego „Magiczna Plaża" w Bukowie odbył się jubileuszowy, bo już 10 festyn z okazji „Dnia Dziecka".

Jak zwykle dla dzieci, ale także dla dorosłych, przygotowanych było mnóstwo atrakcji, takich jak prezentacje uzbrojenia Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, pojazdów i uzbrojenia Śląskiego Oddziału Straży Granicznej z Raciborza. Niemniejszym zainteresowaniem cieszyły się zawody strzeleckie z broni pneumatycznej przeprowadzone przez kolegów Klubu Strzeleckiego LOK Racibórz i komandosów z Lublińca oraz przejażdżki transporterem gąsienicowym z okresu II wojny światowej.

Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas Policjanci z Republiki Czeskiej, których reprezentował Vedouci Odboru Opava płk. inż. Radovan Krygel. Również koledzy Czeskiej Policji zaprezentowali swój sprzęt – radiowozy oraz motocykl wyposażony w wideo-rejestrator. Ponadto każdy zainteresowany mógł poddać się daktyloskopii, którą wykonywał osobiście por. Rene Cernohorsky będący jednocześnie Przewodniczącym Regionu IPA Opava.

Prócz sprzętu wojskowego dzieciom mnóstwo radości sprawiły pokazy sprzętu i akcji ratowniczej strażaków z OSP Pogrzebień zakończone zabawami w pianie gaśniczej. Ponadto dzięki pomocy i zaangażowaniu kolegów ze Służby Więziennej uczestnicy festynu mogli spróbować sił w pokazach ratownictwa medycznego – udzielanie pierwszej pomocy, w tym ćwiczenia sztucznego oddychania przeprowadzane na manekinie.

Przy tym wszystkim nie mogło zabraknąć zamków dmuchanych oraz mini bungee, popcornu i oczywiście waty cukrowej, a zwieńczeniem wszystkich atrakcji były zabawy ze Sznupkiem i deszcz słodyczy. Natomiast niewątpliwą atrakcją dla dorosłych był koncert Orkiestry Dętej z Urzędu Gminy Krzyżanowice, za co serdecznie dziękuję.
Ponadto dla wszystkich uczestników festynu przygotowane były stoiska z napojami, kawą i kołaczami oraz przysmaki z grilla – boczki, krupnioki i kiełbaski.
W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu festynu.

Tekst: Eugeniusz Kosel

Cron Job Starts