Liga SPEED RACE Regionu IPA Pyrzowice

Region IPA Pyrzowice postawił zdecydowanie na motorsport. Przy ścisłej współpracy ze związkowcami z TOZ NSZZ FSG na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach są twórcami kartingowej ligi SPEED RACE. W tym sezonie kolejny już raz wystartowały długodystansowe Mistrzostwa w wyścigach kartingowych drużyn 4 osobowych.

Dzięki zdobytemu w poprzednich latach doświadczeniu oraz dużemu zaangażowaniu i wysiłkom całego zespołu ta edycja Mistrzostw jest wyjątkowa nie tylko z powodu swoich rozmiarów, ale przede wszystkim ze względów na swoją popularność, a co za tym idzie, liczbę startujących drużyn.

W tym roku jest to aż 5 pełnych emocji i adrenaliny wyścigów rozgrywanych na dwóch halowych torach: WRT-Karting Tychy i ZygZak Karting Bielsko-Biała. Każdy taki wyścig to ponad dwie godziny ciężkiej sportowej rywalizacji w duchu Fair Play i w myśl dobrej zabawy.

Renoma i rozgłos, jaki zyskały kartingowe zmagania organizowane pod egidą Regionu IPA Pyrzowice z wyścigu na wyścig przyciągają coraz większą rzeszę uczestników i obserwatorów, nie tylko ze Śląska, ale także i z Małopolski. Na starcie pojawiają się m.in. drużyny z Nowego Sącza, Limanowej, Rybnika, Cieszyna, Żywca, Zawiercia, Bielska-Białej i Katowic. Są to nie tylko członkowie i sympatycy Stowarzyszenia, ale przede wszystkim miłośnicy i pasjonaci sportu motorowego.

Inicjatywę, jaką zaproponowali strażnicy graniczni z placówki w Katowicach-Pyrzowicach dostrzegły i w pełni poparły nie tylko władze samorządowe – patronat nad zawodami objęli Prezydent miasta Tychy oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Katowic. Doceniając zaangażowanie w propagowaniu amatorskiego sportu motorowego Polski Związek Motorowy oddelegował na cały sezon wyścigowy do koordynacji Mistrzostw swojego przedstawiciela – członka Głównej komisji Sportu Kartingowego PZMot, który w razie potrzeby służy profesjonalnym doradztwem i pomocą.

Drużynowe Długodystansowe Mistrzostwa Kartingowe – SPEED RACE 2013 rozgrywane są pod hasłem „Trenuj i ćwicz jazdę na torze – bądź bezpieczny na drodze" i mają na celu kształtowanie pozytywnego sposobu myślenia i popularyzację bezpiecznych zachowań wśród uczestników ruchu drogowego. W bezpośredni sposób wpływają na poprawę umiejętności jazdy poprzez treningi w bezpiecznych warunkach i pod fachowym okiem instruktorów.

Podnoszenie umiejętności i świadomości uczestników ruchu drogowego jest bardzo ważną kwestią mającą odzwierciedlenie w poprawie ogólnego bezpieczeństwa na drogach, a kartingowe Mistrzostwa SPEED RACE dają ku temu możliwości, są również doskonałą okazją do promocji nie tylko sportu kartingowego i aktywnego spędzania czasu, ale i Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji oraz naszego regionu.

Tekst: Tomasz Figiel

Zaloguj

Cron Job Starts