SPEED RACE na półmetku

Połowa roku już dawno za nami – kartingowe zmagania organizowane przez pograniczników z lotniska w Pyrzowicach trwają pełną parą. Ten rok to nie tylko wyścigi indywidualne, to także otwarte dla wszystkich Drużynowe Mistrzostwa w wyścigach długodystansowych.

Sezon 2013 bardzo szybko zbliża się do finału, w zawodach do tej pory wystartowało już 55 zawodników, niektórzy z nich to stali bywalcy torów kartingowych, pasjonaci i miłośnicy motorsportu – nie tylko amatorskiego.

Z powodzeniem pojawiają się również w kartingowych wyścigach drużynowych, gdzie reprezentują 13 sklasyfikowanych na ten moment drużyn (m.in. z Nowego Sącza, Limanowej, Rybnika, Cieszyna, Żywca, Zawiercia, Wisły, Bielska-Białej i Katowic). Wśród nich na czele uplasowała się ekipa z małopolski – IPA Limanowa/Joniec Team (60 pkt.), drugi zespół to zawodnicy WRC-Wisła Rally Challenge (55 pkt.), na trzecim miejscu jest Team Rallybros (44 pkt.). W klasyfikacji indywidualnej na trzy wyścigi przed końcem sezonu wszystko jest jeszcze do rozstrzygnięcia, prowadzi Tomasz Figiel (222 pkt.), drugi jest Ryszard Konsek (197 pkt.), a trzeci Jakub Kuc (164 pkt.)
Dystans, jaki już przejechali kierowcy ścigający się tymi małymi, ale jakże szybkimi pojazdami to ponad 2,5 tys. km – tj. około 6368 okrążeń toru, czas spędzony na wyścigach już dawno liczony jest w godzinach.

Cel, jaki został założony i rola (edukacyjna) jaką mają odegrać wśród uczestniczących w zawodach spotkania na torze zostanie z pewnością osiągnięty. Treningi i ćwiczenie techniki jazdy w bezpiecznych warunkach wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo, umiejętności oraz świadomość uczestników ruchu drogowego – a to jest najważniejsze.

tekst: Tomasz Figiel

Zaloguj

Cron Job Starts