Turniej Piłki Siatkowej w Żywcu

Od 28 września 2013 roku w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Rajczy odbywał się turniej piłki siatkowej mężczyzn 40 plus, którego organizatorem jest Region IPA Żywiec Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji - Sekcja Polska

Celem zawodów jest propagowanie aktywności fizycznej członków IPA oraz innych formacji mundurowych i osób fizycznych powyżej lat czterdzieści, jak również aktywne spędzanie wolnego czasu oraz integracja ludzi. W rozgrywkach brały udział cztery drużyny różnych formacji zawodowych, których wiek zawodników jest powyżej lat 40. Oprócz współzawodnictwa zawody były miłym spędzonym czasie wśród kolegów i ich rodzin. Walka wszystkich drużyn była bardzo zacięta i wyrównana. Poziom gry był na bardzo wysokim poziomie, gdzie drużyny zacięcie broniły każdy uzyskany punkt. Jednak drużyna IPA Żywiec nie dała żadnych szans wygrywając turniej. Drugie miejsce zajęli Energetyka Bielsko-Biała natomiast trzecie miejsce wywalczyli sportowcy z Rajczy a czwarte drużyna CHAOS z Bielska-Białej.

Puchary wraz z nagrodami wręczyli Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Żywiec Dariusz Lach, dyrektor Zespołu Szkół w Rajczy Marian Jeleśniański oraz Grzegorz Rybarski, który zajmował się organizacją tej imprezy. Również w tym samym dniu zakończono oficjalnie Turniej amatorskiej ligi piłki siatkowej 40 plus, który rozpoczął się w dniu 21 listopada 2012 roku. Liga była rozgrywana systemem turniejowym podzielonym na III rundy co oznacza, że u każdej z drużyn odbywały się turnieje. Zawody wyodrębniły zwycięzców, którymi okazali się:

1. IPA Żywiec
2. Wisła
3. Grodziec
4. Rajcza
5. Chaos Bielsko-Biała
6. Energetyka
7. Trójwieś Istebna

Zwycięscy odebrali puchary a uczestnicy dyplomy za udział w zawodach, który otrzymali z rąk organizatorów. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie wspomnianymi zawodami organizatorzy obiecali kontynuację współzawodnictwa sportowego.

Tekst: Dariusz Lach

Zaloguj

Cron Job Starts