Bieg Będzin-Wiedeń

W samo południe 6 września 2013 roku - na podzamczu zamku w Będzinie rozpoczął się okolicznościowy bieg, którego celem było upamiętnienie 330 rocznicy „Odsieczy wiedeńskiej".

Jedenastoosobowa grupa biegaczy rozpoczęła zmagania z ponad 440 kilometrową trasą w kierunku wzgórza Kahlenberg pod Wiedniem. Był to bieg sztafetowy, dzień i noc. Podzieliliśmy się na cztery grupy: dwu- i trzyosobowe. Gdy jeden zawodnik danej grupy biegł, inny ubezpieczał go na rowerze. Po przebiegnięciu założonego, kilkunastokilometrowego odcinaka następowała zmiana grupy. Ci, którzy ukończyli swoją zmianę mieli około 5 godzin na posiłek, odpoczynek i „niby sen" w jadącym autokarze.
W autokarze każdy z biegaczy miał do dyspozycji jeden rząd foteli. Bagażniki naszego pojazdu pełniły zaś rolę przechowalni dla naszego ekwipunku, rowerów, odżywek i zapasów jedzenia. Dodatkowo, zostaliśmy zaopatrzeni w komplet jednakowych koszulek białych i czerwonych oraz dla bezpieczeństwa w rowerowe kamizelki odblaskowe.

Trasa biegu prowadziła przez Siemianowice, Piekary Śląskie i Tarnowskie Góry. Kolejnym zaplanowanym przestankiem był Gliwicki rynek, gdzie znajdowała się tablica upamiętniająca przemarsz orszaku królewskiego. Dalej przez Zbrosławice, Rudy, Racibórz, Opawę, Ołomuniec , Vyškov, Brno, Mikulov, Hollabrunn i Tullnan der Donau by rano, 8 września, szczęśliwie dotrzeć do podnóża Kahlenbergu koło Wiednia.

zdjęcia własne uczestników projektu.

Zaloguj

Cron Job Starts