Akcja Jestem Widoczny - Jestem Bezpieczny

W poniedziałek 28 października 2013 roku w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego ruszyła akcja Regionu IPA Racibórz: JESTEM WIDOCZNY - JESTEM BEZPIECZNY.

Raciborscy policjanci w ramach prowadzonych działań "Rok pieszego 2013" prowadzą spotkania z uczniami w szkołach i przedszkolach powiatu. Inicjatorem tej akcji jest Region IPA Racibórz, a głównym sponsorem kamizelek odblaskowych firma Auto Serwis Karol z Babic.

Podczas spotkań policjanci będą zachęcać najmłodszych do korzystania z elementów odblaskowych znajdujących się na wierzchnim okryciu, które skutecznie poprawiają widoczność w porze wieczorowo-nocnej i tym samym mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo.

Należy pamiętać, że osoby do lat 15 poruszające się pieszo po zmroku poza obszarem zabudowanym mają prawny obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Nie zawsze jest on przestrzegany, ale też często decyduje o tym sytuacja ekonomiczna rodziny, choć kilkanaście złotych nigdy nie powinno stanowić ceny bezpieczeństwa dziecka.

Mamy nadzieję, że prowadzona akcja, będzie przykładem godnym naśladowania i kontynuacji, co wymaga zaangażowania wszystkich, dla których nie jest obojętne bezpieczeństwo nie tylko najmłodszych, ale wszystkich uczestników ruchu, w tym pieszych.

Cron Job Starts