Wyjątkowe mikołajki z IPA Zawiercie

W dniu 10 grudnia 2013 r. Region IPA Zawiercie we współpracy z I L.O. im. S. Żeromskiego w Zawierciu, zorganizowali niesamowity dzień pełen wrażeń i atrakcji dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Gołuchowic k. Siewierza.

Cała impreza, której przyświecało hasło i idea: „wspólnie dzieciom", rozpoczęła się na lotnisku w Pyrzowicach, gdzie przewodniczący Regionu IPA Pyrzowice – Sylwester Pokrywka, oprowadził nas po lotnisku. Pas startowy, taras widokowy, startujące samoloty były nie lada atrakcją dla podopiecznych, jednak największy zachwyt wywołały potężne samochody Straży Pożarnej Lotniska oraz samolot, który podziwialiśmy stojąc tuż przy nim.

Kolejnym etapem mikołajkowej przygody była wizyta w hotelu Villa Verde, gdzie na wychowanków ośrodka czekały wodne atrakcje. Baseny, jakuzzi, zjeżdżalnia, dmuchana piłka sprawiły ogromną radość młodym ludziom. Kalambury, zgadywanki i inne zabawy, urozmaiciły czas grupie, która nie mogła skorzystać z basenu. Przy wspólnym posiłku był czas na rozmowę i odpoczynek, przed kolejną porcją dobrej zabawy.

Wszystkich gości w magiczną podróż do świata bajek zabrali członkowie i sympatycy zawierciańskiej IPA, którzy przygotowali pełne humoru przedstawienie, przypominające najwspanialszych bohaterów bajkowych. Gościem specjalnym imprezy był nikt inny, jak sam św. Mikołaj, który każdemu wychowankowi wręczył prezenty. Na ręce dyrekcji ośrodka, uczniowie wspomnianego liceum, którzy również brali licznie udział w akcji wraz z gronem pedagogicznym oraz dyrekcją na czele, wręczyli dodatkowe podarunki przeznaczone dla podopiecznych gołuchowickiej placówki.

Nasz wspólny dzień zakończył się pamiątkową fotografią oraz uściskami przeplatanymi uśmiechami i łzami wzruszenia. Jest to pierwsza tego typu akcja zawierciańskiej IPA, ale zapewne nie ostatnia....!!! Miło jest być choć przez chwile św. Mikołajem i móc sprawić radość tym, którzy najbardziej tego potrzebują...

Tekst: Marta Wnuk
Zdjęcia: Adam Granat, Michał i Karina Surowiec

Zaloguj

Cron Job Starts