Na nartach z Regionem IPA Jastrzębie-Zdrój

W dniach 17-26 stycznia 2014 r. członkowie Regionu IPA Jastrzębie-Zdrój przebywali na wyjeździe narciarskim w Super Dévoluy we Francji.

Ośrodek narciarski SuperDévoluy znajduje się ok 100 kilometrów na południe od Grenoble i wraz ze stacją narciarską o tej samej nazwie oraz sąsiednią miejscowością La Joue du Loup tworzą wielki kompleks narciarski. Dzięki swojemu położeniu na wysokości między 1500 a 2500 metrów, narciarze mogą cieszyć się tu przez cały sezon z idealnych warunków na śniegu. O to, by narciarzy mogli czuć się tu szczególnie komfortowo, zabiega przede wszystkim idealna infrastruktura stoków, składająca się z 53 tras obsługiwanych przez 25 wyciągów. Bez odpinania nart narciarze mogą korzystać tu łącznie ze 100 kilometrów tras całego ośrodka. Najwyższy punkt znajduje się na wysokości 2500 metrów i umożliwia narciarzom podziwianie niezapomnianej panoramy otaczających szczytów górskich.

Wyruszyliśmy z Jastrzębia Zdroju wieczorem i po blisko 24 godzinnej jeździe autokarem przez Czechy, Austrię, Niemcy i Szwajcarię dotarliśmy na miejsce, gdzie przywitała nas deszczowa pogoda. Po przyjeździe zostaliśmy zakwaterowani w apartamentach. Pierwszy dzień „szusowania" rozpoczął się w deszczowej i pochmurnej pogodzie. Następnego dnia zorganizowano wyjazd na basen i zakupy do Grenoble. Trzeciego dnia przywitała nas słoneczna pogoda i dopiero wtedy mogliśmy zobaczyć gdzie naprawdę przyjechaliśmy. Wspaniałe widoki łańcuchów górskich zapierały dech w piersiach. Również ogrom i rozpiętość tras narciarskich robił wrażenie.

Kolejne dni upływały na rozkoszowaniu się urokami narciarstwa, wieczorami można było miło spędzać czas w dyskotece lub udać się na kręgielnię, bilard lub do sali fitness. Ważnym punktem wieczoru były zajęcia „integracyjne" w podgrupach. Wszystko, co dobre jednak się kończy i po sześciu dniach białego szaleństwa nadszedł czas powrotu. Jeszcze tylko grupowa fotka i w drogę powrotną do domu z przerwą na ostatnie zakupy w Grenoble.

Zaloguj

Cron Job Starts