Klub Morsów Regionu IPA Cieszyn I

Długo czekaliśmy na ten moment w tym sezonie, ale zaczęło się! Powstały w 2013 roku, z inicjatywy naszego kolegi Tomka „Klub Morsów przy Regionie IPA Cieszyn I", rozpoczął w tym sezonie już pierwsze (byle nie ostatnie) zdrowe kąpiele.

Kąpiele te zapewniają nam zdrowie, poprawiają odporność organizmu na wszelkie infekcje, dają wiele pozytywnej energii, radości, śmiechu i zabawy. Jak widać jest nas niewielu. Grupa zrzesza 12 osób i kiedy temperatura spada poniżej 0 (najlepiej pomiędzy -5 a, -10 st. Celsjusza) rozpoczynamy rozgrzewkę, która musi być intensywna by rozgrzać ciało, które w czasie kontaktu z zimną wodą (2 st. C) intensyfikuje swoją gotowość do można to tak nazwać krioterapii.

Ważnym też jest by była odrobina śniegu, by móc natrzeć ciało po kąpieli czymś „cieplejszym" niż woda. Po kąpieli wodnej i śnieżnej wycieramy się do sucha, pijemy ciepłą herbatę i już ustalamy termin następnej kąpieli. Jeśli są warunki to, co sobota o godz. 13.00 w Ustroniu lub Wiśle nad rzeką Wisłą. Zapraszamy.

W tym sezonie tylko raz na przełomie stycznia i lutego przez dwa dni mieliśmy warunki do kąpieli, ale mamy nadzieję, że w lutym i marcu będziemy szaleć.

Zaloguj