Wiosenna wycieczka w polskie Tatry Regionu IPA Częstochowa

Zarząd Regionu IPA Częstochowa w dniach 27-30 marca 2014 zorganizował dla swoich członków, sympatyków i ich rodzin wiosenną wycieczkę w polskie Tatry.

Miejscem pobytu był pensjonat „Za Lasem" znajdujący się w miejscowość Stasikówka. Miejsce godne polecenia z uwagi na komfortowe warunki, profesjonalną i bardzo milą obsługę, smaczne jedzenie i przystępne ceny pobytu jak również pięknie zaaranżowane miejsce do spędzania czasu na wolnym powietrzu (kaskadowy ogród, wodospady, grille, altanki, huśtawki itp.). W cenie dziennego pobytu było wliczone zakwaterowanie, posiłki jak również korzystanie do woli z basenów termalnych w Szaflarach.

W pierwszym dniu pobytu uczestnicy wycieczki korzystali z atrakcji, które oferował pensjonat m.in. bilard, tenis stołowy, bar, sale wypoczynku.

Następnego dnia rano wybraliśmy do Doliny Chochołowskiej. Po drodze zatrzymaliśmy się na Krzeptówkach gdzie wspólnie zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej wyświęcone przez papieża Jana Pawła II. Będąc w dolinie Chochołowskiej jedni na pieszo inni na rowerach przemierzali długą trasę doliny. Warto było trochę się pomęczyć gdyż widoki były niesamowite. Ogromne połacie kwitnących liliowych krokusów wywołujące piorunujące doznania estetyczne.

Po takiej wyprawie odpoczynek na termach w Szaflarach był jak wisienka na torcie niesamowitych wrażeń poranka. Wieczorem wspólne biesiadowanie, śpiewy i tańce do późnych godzin wieczorowo nocnych.

W sobotę wybraliśmy się do Zakopanego. Tam w grupach lub indywidualnie spędzaliśmy czas, na spacerach po Krupówkach, Gubałówce oraz pobliskich szlakach turystycznych. Potem zasłużone leniuchowanie w basenach termalnych. Wieczorem wielkie grillowanie. Ostatniego dnia po śniadaniu czas wolny, a tuż przed wyjazdem skorzystaliśmy z gorącej kąpieli w Szaflarach. W trakcie całego pobytu mieliśmy super słoneczną pogodę.

tekst: Sławomir Balik
fotografie: Andrzej Ulman i Sławomir Balik

Zaloguj

Cron Job Starts