Bieg crossowy w ramach projektu „Cztery pory roku"

Dnia 30 marca 2014 r. na terenie pięknej Jury Krakowsko-Częstochowskiej odbył się bieg crossowy i marsz nordic walking. Jest to pierwszy z czterech etapów wchodzących w całość projektu „Cztery pory roku", który ma promować zarówno zdrowy i sportowy styl życia, jak i piękne okolice, którymi może się szczycić Region IPA Zawiercie.

Morsko k. Zawiercia gościło prawie 300 biegaczy z okolic, ale zawitali u nas również sportowcy z województw: małopolskiego, łódzkiego i opolskiego. Uczestnicy mogli się zmierzyć z trasą, biegnącą przez piękne masywy leśne, na trzech dystansach: 6, 12 i 18 km.

Organizatorem tego biegu była znana z coraz to większych imprez sportowych na terenie Zawiercia, grupa Paleo. Region IPA Zawiercie, jako współorganizator, wspierał wszelkie działania związane z tym wydarzeniem.

Powoli przygotowujemy się do kolejnego etapu, w którym to właśnie zawierciańska IPA będzie głównym organizatorem. Już 31 maja 2014 r. odbędzie się „Bieg zdobywców Orlich Gniazd", którego rozpoczęcie i zakończenie będzie mieć miejsce w malowniczej scenerii ogrodzienieckiego zamku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w majowym biegu. Zarówno wytrwali sportowcy, jak i początkujący, a nawet najmłodsi znajdą dla siebie odpowiedni dystans, na którym będą mogli sprawdzić swoje możliwości!

Tekst: Marta Wnuk
Zdjęcia: Adam Granat

Zaloguj

Cron Job Starts