Marszobieg Prewencji Policji

Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Częstochowie zorganizował i przeprowadził w dniu 9 maja 2014 roku „VI Marszobieg Prewencji Policji o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji", poświęcony pamięci tragicznie zmarłemu st. post.Tomaszowi Trejta z KP Kłomnice, który zginął na służbie podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Celem marszobiegu było podnoszenie sprawności fizycznej, promowanie poprzez wysiłek fizyczny zdrowia i aktywnego wypoczynku oraz integracja środowiska służb mundurowych poprzez udział w rywalizacji sportowej. Organizatorem marszobiegu był SPPP w Częstochowie pod patronatem Prezydenta i Starosty Częstochowy, jak również Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA, Zarządów Wojewódzkiego i Terenowego NSZZ Policjatów w Katowicach i Częstochowie.

Trasa marszobiegu na dystansie 9800 m. prowadziła szlakiem turystycznym Częstochowa-Mirów-Przeprośna Górka-malowniczą doliną Warty-do tarasu widokowego przy ul. Złotej w Częstochowie.

Uczestnikami marszobiegu byli policjanci garnizonu śląskiego takich jednostek jak: SPPP w Częstochowie, SPPP w Bielsku Białej, SPAP w Katowicach, KWP i KMP w Katowicach, Sosnowcu Bytomiu, Tychach i Żorach, reprezentacja Centralnej Szkoły Straży Pożarnej w Częstochowie, Straż Miejska w Częstochowie oraz uczniowie Gimnazjum w Kłomnicach oraz rodzina poległego policjanta wraz z osobami cywilnymi.

Ogółem udział wzięło 121 zawodników. Najlepszym uczestnikiemVI marszobiegu okazał się sierż. Paweł Cieślik z KMP Katowice,który pokonał trasę w czasie 39,42 min. przed mł. asp.Dawidem Stworą z KMP Bielsko-Biała 43,39 min.oraz Bartoszem Pacułą z CS PSP w Częstochowie z czasem 43,55 min.

Zwycięzca otrzymał puchar, który w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Polcji w Katowicach wręczył Dowódca SPPP w Cęstochowie mł. insp.Dariusz Kondas. Najlepszą uczestniczką marszobiegu okazała się Agnieszka Jeż ze Straży Miejskiej w Częstochowie, która z rąk Przewodniczącego Regionu IPA Częstochowa Andrzeja Ulmana otrzymała puchar ufundowany przez Prezesa Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA w Katowicach.

Na mecie każdy uczestnik otrzymał okazjonalną koszulkę, natomiast uczniowie z gimnazjum pamiątkowe maskotki Kuchnia polowa usytuowana na mecie marszobiegu serwowała napoje chłodzące i grochówkę.

tekst:. J. Kapral
zdjęcia: J. Zapisek

Zaloguj

Cron Job Starts