Społeczna Akcja Regionu IPA Knurów

W dniach od 15 marca do 31 maja 2014 roku, Region IPA Knurów Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji - Sekcja Polska zorganizował społeczną akcję połączoną z publiczną zbiórką pieniędzy na rzecz 2,5 letniej Jagody Kurczok - chorej na białaczkę córki jednego z knurowskich policjantów.

W ubiegłym roku, u Jagody, zdiagnozowano białaczkę. Dziewczynka jest leczona w Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii na oddziale hematologii. Terapia przynosi efekty, a całe leczenie ma szansę zakończyć się w przyszłym roku. Niestety jest bardzo kosztowe. Dlatego też rodzice oraz ich przyjaciele zdecydowali się szukać pomocy gdzie to tylko możliwe.

W ramach prowadzonej zbiórki Region IPA Knurów, dzięki ogromnej przychylności i pomocy Dyrektora Centrum Kultury w Knurowie Jerzego Kosowskiego, a przede wszystkim dzięki knurowskim artystom, którzy wyrazili zgodę na bezpłatne występy, zorganizował dwa koncerty w kinie Scena Kultura w Knurowie.

Pierwszy koncert odbył się w dniu 14 kwietnia 2014 r. Na scenie wystąpili: Adam Sobierajski - tenor, między innymi solista Gliwickiego Teatru Muzycznego, Opery Krakowskiej i Opery Śląskiej w Bytomiu; Michał Gasz - zwycięzca XII finału telewizyjnej „Szansy na sukces", współpracujący między innymi z Anną Jurksztowicz, Majką Jeżowską, Krystyną Prońko, Elżbietą Skrętkowską, czy też Piotrem Rubikiem oraz Michalina Rzeszutek - młoda pianistka mieszkanka Gliwic.

Drugi koncert odbył się w dniu 19 maja 2014 r. Ponownie na scenie pojawili się Adam Sobierajski oraz Michał Gasz, dodatkowo zagrał również zespół wokalny „Po Godzinach".
Przed koncertami, jak również w ich trakcie i po zakończeniu prowadzona była zbiórka pieniędzy - w formie sprzedaży cegiełek o wartości 10 zł. Dzięki hojności wszystkich osób, łącznie w okresie od 15 marca do końca maja br. udało się zebrać kwotę 11 093,82 zł, które w całości zostały przekazane na leczenie Jagody Kurczok.
W imieniu Jagody i jej rodziców serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz uczestnikom zbiórki.

tekst: Wojciech Kołodziej

Zaloguj

Cron Job Starts