Karta Rowerowa - społeczna akcja Regionu IPA Chrzanów

W dniach 28 maja - 3 czerwca 2014 roku Region IPA Chrzanów we współpracy z Ośrodkiem Szkolenia Kierowców oraz Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie, przeprowadzili egzaminy na kartę rowerową w placówkach oświatowych powiatu chrzanowskiego.

Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gromcu, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Libiąż, w sumie ponad 200 uczniów i uczennic, przystąpiły do egzaminu składającego się z części teoretycznej i praktycznej. 45-minutowy test zawierał 25 pytań i dopuszczał popełnienie maksymalnie 5 błędów. Wszyscy uczestnicy, którzy pozytywnie zakończyli ten etap mogli udowodnić swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym torze egzaminacyjnym.

Łącznie cały egzamin pozytywnie zaliczyło 90 kandydatów, którzy otrzymali upragnione karty rowerowe.
Przy okazji tej akcji dzieci oprócz zdobycia „dokumentów" uprawniających do poruszania się rowerem w ruchu drogowym poznały niezwykle ważne zasady związane z bezpieczeństwem na drodze, które z pewnością przydadzą się podczas zbliżających się wakacji.

Na podstawie relacji: Z.K.

Zaloguj

Cron Job Starts