AKTYWNY WYPOCZYNEK REGIONU IPA CZĘSTOCHOWA WISŁA 2014

W dniach 13-15 czerwca 2014 r. w ramach zaplanowanych wcześniej przedsięwzięć na rok 2014 członkowie Regionu IPA Częstochowa wybrali się na aktywne spędzenie czasu do miejscowości Wisła.

Na czas pobytu w Wiśle zamieszkali w ośrodku wczasowym „ANNA", blisko centrum miasta i kilkaset metrów od Aquaparku w Hotelu Gołębiewski. Ośrodek składa się z kompleksu budynków ułożonych kaskadowo u podnóża Góry Bukowej. Na terenie ośrodka można było skorzystać z sauny, basenu, jacuzzi i innych atrakcji. Pierwszy dzień spędziliśmy na zwiedzaniu Wisły i korzystaniu z atrakcji tego miasta m.in. muzeum trofeum Adama Małysza i Aquapark w Hotelu Gołębiewski.

W sobotę wyjazd na wędrówkę po górach. Kolejką krzesełkową wjechali pod szczyt góry Czantoria. Następnie już pieszo na szczyt Czantorii Wielkiej, a następnie szlakiem turystycznym wyznaczonym wzdłuż granicy polsko -czeskiej, ponad 12 kilometrów poprzez przełęcz Beskidek, Schronisko na Soszowie, Soszów Wielki, Stożek Mały, Stożek Wielki doszli do schroniska PTTK na Stożku. Tam zasłużony odpoczynek, delektowanie się przepięknym krajobrazem rozpościerającym się ze Stożka i powrót do miejsca naszego zakwaterowania.

Wieczorem w chacie grillowej znajdującej się na terenie ośrodka przy przysmakach grillowych, muzyce, atmosferze przyjaźni i zrozumienia do późnych godzin nocnych spędzali czas w błogich nastrojach. Następnego dnia po śniadaniu opuścili ośrodek Anna i autokarem udali się w dalszy etap wycieczki.
Pierwszym etapem była skocznia narciarska im. A Małysza w Wiśle – Malince, gdzie odbywają się zawody pucharu świata w skokach narciarskich. W trakcie pobytu uczestnicy mieli okazję zobaczyć przygotowania do letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Następnie przez przełęcz Salmpopol i Szczyrk udali się do Żywca, gdzie zwiedzili muzeum browarnictwa.

Tekst: Sławomir Balik
Zdjęcia: Andrzej Ulman i Sławomir Balik

Zaloguj

Cron Job Starts