I Bieg Zdobywców Orlich Gniazd

Zdrowy tryb życia i zasady rywalizacji w duchu przyjaźni, to tylko niektóre wartości, promowane przez IPA, ale właśnie one stanowiły podstawę dla I Biegu Zdobywców Orlich Gniazd. Głównym organizatorem tego zacnego przedsięwzięcia był Region IPA Zawiercie.

31 maja 2014r. na starcie biegu na terenie ogrodzienieckiego zamku, stanęła spora grupa uczestników. Udział w imprezie przewidziany był dosłownie dla wszystkich, gdyż IPA Zawiercie zadbała o to, aby i mały i duży, mógł zmierzyć się z odpowiednim dla swojego wieku i siły dystansem. I tak w biegu dla najmłodszych na 600m, w kategoriach dla dzieci z klas I-III, IV- VI oraz gimnazjów, stanęli uczniowie szkół z naszego terenu tj.: Poręby, Ogrodzieńca Łaz, Ciągowic, Chruszczobrodu, Giebła, Ryczowa i Zawiercia, ale również dzieciaki z innych miast Polski, którzy przybyli wraz z Rodzicami na ten bieg. Dla dorosłych były przewidziane znacznie dłuższe dystanse.

W organizacji imprezy uczestniczyła również zawierciańska grupa „Paleo", która, na co dzień zajmuje się propagowaniem sportu wśród społeczeństwa. Od strony organizacyjnej, potrzebny był niesamowity wkład czasu i sił, ale przede wszystkim ogromne zaangażowanie w zapewnienie jak najlepszych warunków dla uczestników biegu, choćby biorąc pod uwagę opiekę medyczną i pomoc na trasie, która w najdłuższym dystansie liczyła 23 km. Najlepszą jednak oceną dla nas, jako organizatorów, jest zadowolenie uczestników z udziału w tym przedsięwzięciu

Tekst: Marta Wnuk
Zdjęcia: Adam Granat, Monika Kubara

Zaloguj

Cron Job Starts