Niebieski Festyn w Zawierciu

Już po raz czwarty, Region IPA Zawiercie zorganizował Niebieski Festyn - imprezę promującą bezpieczeństwo oraz wpływającą na pozytywny wizerunek służb mundurowych wśród społeczeństwa, która odbyła się 21 czerwca 2014r. w Podzamczu, na terenie malowniczego ogrodzienieckiego zamku.

Przedsięwzięcie to było kierowane szczególnie do dzieci i młodzieży, ale również i dorośli nie mogli się tam nudzić. Pokaz policyjnego sprzętu, prezentacja wozu bojowego Straży Pożarnej, krótki pokaz tresury psów policyjnych, to tylko niektóre z licznych atrakcji zaoferowanych przez zawierciańską IPA.

WOPR zaprezentował wyposażenie, dzięki któremu, każdy mógł wcielić się w rolę ratownika wodnego, a dodatkowo zmierzyć się z sytuacją ratowania życia ludzkiego, poprzez ćwiczenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej na udostępnionych fantomach.

Niesamowitym zainteresowaniem cieszył się pokaz zorganizowany przez Grupę Interwencyjną Służby Więziennej, który swą dynamiką wzbudził zaciekawienie zarówno przypadkowych turystów jak i gości festynu.

Również stoisko 6 Batalionu Powietrznodesantowego odwiedziło wiele osób, których zainteresowania związane są z wojskiem, ale również i takich, którzy pierwszy raz mieli kontakt ze sprzętem służb mundurowych.

Kolejnym punktem programu był pokaz ju-jitsu, przygotowany przez Klub sportów walki „ARASHI", dzięki któremu można było stwierdzić, że nie trzeba być siłaczem, aby umieć sobie poradzić z przeciwnikiem.

Na najmłodszych gości festynu czekał dmuchany zamek, stoisko z malowaniem twarzy oraz stoisko, które pozwoliło na przedstawienie swoich umiejętności plastycznych. Liczne gry i zabawy oraz konkursy, przygotowane przez Panie, na co dzień pracujące w jednym z zawierciańskich przedszkoli, pozwoliły radośnie spędzić czas dzieciom i pokazać, że można swoje wolne chwile spędzać w aktywny sposób na świeżym powietrzu.

Mamy nadzieję, że nasze starania i wysiłek włożony w przygotowanie tej imprezy, będzie owocował coraz to bardziej pozytywnym spostrzeżeniom dotyczącym służb mundurowych – szczególnie Policji i, że już od najmłodszych lat będziemy postrzegani, jako przyjazna formacja, mająca na celu niesienie pomocy każdemu człowiekowi.

Zaloguj

Cron Job Starts