Rozpoczęcie Wakacji w Raciborzu

W dniu 28 czerwca 2014 roku na strzelnicy Regionu IPA Racibórz odbył się festyn rodzinny z okazji Rozpoczęcia Wakacji.

Impreza zgromadziła liczna rzeszę członków naszego Stowarzyszenia i ich rodzin, a także innych służb mundurowych oraz sympatyków i gości zaproszonych, w tym kolegów policjantów z Republiki Czeskiej. Ciekawostką jest również to, że po raz pierwszy do naszego festynu dołączyli funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei, którzy zaprezentowali swoje możliwości.

Festyn rozpoczął się od pokazów sprawności działania grupy interwencyjnej Służby Ochrony Kolei z użyciem psów obronnych. Dodatkowo koledzy z SOK zaprezentowali możliwości sprzętu specjalistycznego, jakim jest MCM, czyli Mobilne Centrum Monitoringu.

Kolejną atrakcją były pokazy ratownictwa drogowego, które przeprowadzili koledzy z Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu. Strażacy zademonstrowali możliwości sprzętu służącego do otwierania pojazdu, w którym w wyniku zdarzenia uwięzione zostały osoby.
Po zakończonych pokazach na dzieci czekały kolejne atrakcje, a były nimi zawody strzeleckie przygotowane i przeprowadzone przez kolegów z LOK Racibórz oraz grupy rekonstrukcyjnej TF-13 Scorpion, którym również serdecznie dziękuję.

Równolegle dzieci miały możliwość zabawy na zamku dmuchanym oraz euro bungee, a dla uprzyjemnienia czasu i do dobrej zabawy zachęcali moderatorzy, którzy prowadzili konkursy i zabawy dla dzieci, a pomagał im policyjna maskotka pies Sznupek, który przybył z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Dodatkową atrakcją na festynie było malowanie twarzy dzieci na wzór bajkowych postaci i bohaterów różnych kreskówek.

Dużą popularnością cieszyło się stanowisko krótkofalowców zrzeszonych w Raciborskim Klubie Krótkofalowców SP9KJU, którzy w czasie festynu nawiązywali łączność z innymi operatorami z całego Świata.

Aby nikt nie wracał głodny kuchnia polowa przygotowała kiełbaski, krupnioki oraz smaczny żurek, w menu znalazł się również również smaczny bogracz.
Niestety w pewnym momencie zabawę próbowała zakłócić pogoda, ale nawet ulewny momentami deszcz nie był w stanie przeszkodzić wspaniałej zabawie.

Tekst: Eugeniusz Kosel

Cron Job Starts