IPA SECURITY - Wizyta w Jabloncu nad Nisou w Republice Czech

IPA Security to pomysł, który zrodził się w 2013 roku, jako początek nowego programu Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Sekcja Polska. W zamyśle projekt ten ma zwiększyć bezpieczeństwo uczestników programu poprzez dostarczenie profesjonalnych usług w trzech panelach tematycznych.

Pierwszy panel (techniczny dla ochrony mienia) to dostarczenie możliwości skorzystania z profesjonalnych systemów bezpieczeństwa chroniących nasze mienie tj. dom, mieszkanie, samochód itp. W tym obszarze gospodarzem jest nasz bliski partner firma partner SECURITY z Raciborza, która swym działaniem obejmuje profesjonalne systemy alarmowe i monitorujące. Bezpieczeństwo bierne-systemowe nie zastąpi działań policji, ale może wpłynąć na jej zmniejszenie i nasze osobiste bezpieczeństwo.

Drugim panelem projektu (dedykowany emerytom i rencistom) w założeniu mają być ubezpieczenia zdrowotne członków oraz służb mundurowych, które zastąpią obecne rozwiązania dla emerytów i rencistów, zwiększą ich atrakcyjność oraz obniżą koszty bieżące składek. Bezpieczeństwo zdrowotne to jeden z naszych nowych kierunków rozwoju, który w chwili obecnej jest w fazie finalnej przygotowań.

Trzeci i ostatni panel projektu (dedykowany funkcjonariuszom w służbie czynnej) to ochrona prawna funkcjonariuszy będących członkami stowarzyszenia. Ta niedoceniana, ale bardzo potrzebna dziedzina życia ma na celu udzielanie pomocy członkom stowarzyszenia, którzy w ferworze walki lub ze stresu popełnili błędy lub nie potrafią samodzielnie udowodnić, iż ich nie popełnili. Ten panel jest w fazie budowy i negocjacji.
Pomimo, że projekt IPA SECURITY dopiero raczkuje można powiedzieć, że jego pierwszy panel rozwija się z kopyta. Na początku lipca delegacja Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Sekcja Polska wraz z naszym partnerem firmą Partner Security zostali zaproszeni do Republiki Czeskiej do fabryki JABLOTRON, która dostarcza systemy do naszego projektu.

Wizyta została potraktowana prestiżowo a nasza delegacja oprócz prelekcji na temat nowoczesnych rozwiązań dla domu została przez gospodarzy i przedstawicieli firmy zaproszona do zwiedzenia biur konstrukcyjnych oraz fabryki produkujących finalny produkt. Niestety z powodu bezpieczeństwa nie można było wykonać fotografii w zakładzie.
Samodzielnie projektująca i wytwarzająca tu w Europie a nie na dalekim wschodzie nowoczesne systemy alarmowe w technologii bezprzewodowej, co w dużej mierze ułatwia montaż i nie niszczy obiektu zabezpieczonego.

Etykiety IPA Security

Zaloguj

Cron Job Starts