Region IPA Jastrzębie-Zdrój poznaje Grecję

W dniach 12-23 lipca 2014 roku członkowie i sympatycy Regionu IPA Jastrzębie-Zdrój przebywali na zaplanowanym wyjeździe wakacyjnym w Grecji.

U stóp masywu górskiego Olimpu zamieszkiwanego przez władcę Bogów gromowładnego Zeusa rozkoszowali się wypoczynkiem na śródziemnomorskich plażach. Na czas pobytu zamieszkali w niewielkim hotelu położonym w centrum miasteczka Paralia oddalonym ok. 100 m od plaż Morza Egejskiego. Oprócz wypoczynku na plaży oraz delektowania się greckimi specjałami m.in. baklawą, musaką i owocami morza, czy ouzo, uczestniczyli w wycieczkach fakultatywnych. Między innymi do krainy greckich mnichów Meteory oraz na wyspę Skiathos.

Meteory to nadzwyczajny przykład połączenia cudów natury, jakim są niewątpliwie uformowane przez nią potężne bloki skalne oraz ludzkiej wytrwałości i wizji, która doprowadziła do wybudowania na tych skałach klasztorów lub pustelni. Ten fenomen został wpisany na listę UNESCO w 1988 r. Widok zapierał dech w piersiach.

Skiathos – to wspaniała wyspa należąca do archipelagu Sporadów ukazująca prawdziwe piękno Grecji. Największą atrakcją wybrzeża Skiathos są niesamowitej urody, malowniczo położone plaże z kryształową wodą, które nadają wyspie bajkowy charakter. Samo miasteczko Skiathos wpisuje się w śródziemnomorski klimat z śnieżnobiałymi domami pokrytymi czerwoną dachówką oraz niebieskimi okiennicami kontrastującymi z śródziemnomorską roślinnością. Niewątpliwym urokiem wyspy jest także stary port gdzie kręcono m.in. zdjęcia do filmu „Mamma Mia" oraz lotnisko posiadające najkrótszy pas startowy w Europie dla samolotów rejsowych. Na samą wyspę płynie się statkiem, którego kapitan zapewnia moc atrakcji takich jak nauka tańca Greków, bitwa morska.

Niestety jak zwykle czas wypoczynku płynął szybko i musieliśmy wracać do Polski.

Zaloguj

Cron Job Starts