DRUGI SPŁYW KAJAKOWY REGIONU IPA CZĘSTOCHOWA

W dniu 24 sierpnia 2014 r. Zarząd Regionu IPA Częstochowa wspólnie z Zarządem Terenowym Emerytów i Rencistów NSZZP KMP w Częstochowie zorganizowali spływ kajakowy.

W imprezie udział wzięło ponad 40 osób. Trasa spływu była wyznaczona z Częstochowy przy ul. Nadrzecznej do klubu jeździeckiego PEGAZ w dzielnicy Mirów na obrzeżach miasta Częstochowy.

Wypłynęliśmy o godz.10.00. Widoki były nieco odmienne niż w roku ubiegłym i tak na trasie malowniczej Jury Krakowsko – Częstochowskiej pojawiły się nowe elementy architektury drogowej refundowane przez Unię Europejską tj. węzeł drogowy nad trasą DK 1 w tym dwa nowe mosty.

W trakcie spływu na całej jego długości towarzyszyły nam dzikie kaczki. Po dopłynięciu do miejsca docelowego w „Pegazie" przewodniczący Regionu IPA Częstochowa Andrzej Ulman i przewodniczący Z TE i R NSZZP KMP w Częstochowie Marian Strzelecki wręczyli pamiątkowe medale uczestnikom spływu. Potem ognisko, grillowanie i przyjemne spędzanie czasu wolnego wśród ludzi pozytywnie zakręconych uwielbiających aktywny wypoczynek.

Tekst i zdjęcia: Sławomir Balik

Zaloguj

Cron Job Starts