SOF Delta Cup

W dniu 29 maja 2014 roku, w związku z organizacją obchodów Święta Wojsk Specjalnych, na strzelnicy garnizonowej PASTERNIK, odbyły się I Zawody Strzeleckie o Puchar Wojsk Specjalnych „SOF DELTA CUP.

W klasyfikacji indywidualnej rywalizowało 21 zawodników, a w konkurencji par 10 duetów.

W turnieju walczyli reprezentanci Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, Straży Granicznej z Lubania Śląskiego, Centralnego Biura Śledczego z Katowic, Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji z Komend Wojewódzkich w Katowicach i Krakowie, Wydziału Realizacji Ministerstwa Finansów i Fundacji Szturman.
Zawody przeprowadzono z dwoma rodzajami broni: pistoletu maszynowego i pistoletu samopowtarzalnego. Do papierowych tarcz, celów metalowych i kombinowanych (po trafieniu pierwszego celu ukazywał się następny) musieli trafić z postawy klęczącej i stojącej (z ukrycia lub przez otwory okienne).

Nie do pokonania okazali się operatorzy z Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, którzy zwyciężyli w klasyfikacji indywidualnej, drużynowej i dwuosobowych zespołów.

W rywalizacji indywidualnej najlepiej strzelał „Kwinto", operator z Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Podczas konkurencji w ciągu dnia zyskał przewagę nad rywalami, którzy nie zdołali już odrobić do niego strat w drugiej części zawodów - rozegranych nocą. „Kwinto" na pokonanie toru dziennego i nocnego potrzebował w sumie 135,49 s. W klasyfikacji wyprzedził aspiranta Piotra Krusza. Zawodnikowi z pododdziału antyterrorystycznego policji z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach zabrakło 20 s. do komandosa. Trzecie miejsce wywalczył asp. Grzegorz Górski, także z Katowic.

W konkurencji strzelania dwuosobowych zespołów, rozegranej w ciągu dnia, tor pokonywany był dwukrotnie. Najlepszy czas uzyskał jeden z zespołów JWK z Lublińca. W jego skład weszli „Kwinto" i „Guma", uzyskując wynik 181,49 s. Drugie miejsce zajęli: asp. Grzegorz Górski i asp. Piotr Krusz z pododdziału antyterrorystycznego policji w Katowicach. Trzeci byli reprezentanci Ministerstwa Finansów: „Biały" i „Bolek".
Zawody strzeleckie w Strzelaniu Specjalnym o Puchar Wojsk Specjalnych „SOF Delta Cup 2014" w Krakowie zorganizowało Centrum Operacji Specjalnych – Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych przy współpracy z Jednostkami Wojskowymi: Nil oraz Komandosów, Klubem Wojsk Specjalnych, Związkiem Strzelectwa Dynamicznego w Krakowie i Ośrodkiem Szkolenia Specjalistycznego Delta, Fundacja SZTURMAN i Śląska Grupa Wojewódzka IPA.

Zaloguj

Cron Job Starts