WIZYTA U PRZYJACIÓŁ W WOLFSBURGU

Jednym z wielu miejsc, które w tym roku odwiedziłem był Wolfsburg w Niemczech. Miasto to jest miastem partnerskim dla Bielska-Białej.

W Wolfsburgu przebywałem na zaproszenie moich przyjaciół Martina i Grażyny Muller.
Martin, jako policjant, członek tamtejszej IPA, a zarazem Przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaźni Polsko–Niemieckiej zawsze służy pomocą tym, którzy wybiorą się do Wolfsburga.
Wolfsburg to naprawdę piękne miasto, w którym jest dużo zieleni i ciekawych miejsc. Dla nas zawsze interesujące jest zwiedzenia zakładów Volkswagena, które zatrudniają większość mieszkańców tego miasta.
W trakcie kilkudniowego pobytu przyjaciele zatroszczyli się o to, abym zobaczył jak najwięcej atrakcji tego wspaniałego miasta. Jak zawsze skorzystałem z okazji i część terenów zwiedziłem rowerem korzystając z bardzo dobrze przygotowanych do tego ścieżek rowerowych, które prowadzą zarówno po centrum jak i okolicach a nawet terenach zalesionych miasta.
Oczywiście nie zabrakło również czasu na odwiedziny u innych znajomych, a zarazem członków IPA Wolfsburg Haliny i Rudigera Tillman, którzy gościli nas w równie pięknej i urokliwej miejscowości Velpke.
Jak zawsze mistrz grillowania Rudiger przygotował wspaniałe jedzenie z rusztu, a jego żona Halina zadbała o inne przysmaki. W trakcie wizyty zaplanowano i omówiono dalsza współpracę pomiędzy naszymi regionami IPA, chociażby wyjazd do Anglii gdzie jadą również przedstawiciele regionu IPA Bielsko-Biała. Pomoc się przyda chociażby przy tłumaczeniu gdyż Martin i Grażynka porozumiewają się świetnie w języku niemieckim, polskim oraz angielskim.

Tekst: Mirosław Kołek

Zaloguj

Cron Job Starts