4 Dębowy Maraton Rolkowo-Rowerowy

W dniu 14 września 2014 r. na 4 Dębowym Maratonie Rolkowo-Rowerowym w Dąbrowie Górniczej zawitali członkowie i sympatycy Regionu IPA Zawiercie.

Wspólnie z Agencją Rekalamową "REDSTONE" – już po raz drugi – zorganizowaliśmy imprezę towarzyszącą maratonowi pod nazwą "Widzimy Się Na Drodze".
Ideą tej cyklicznej imprezy jest promowanie elementów odblaskowych wśród pieszych i rowerzystów, ale również wszelkie bezpieczne zachowania wśród dzieci i dorosłych.
Każdy, kto przybył do naszych stoisk mógł otrzymać elementy odblaskowe: kamizelki, szelki, zawieszki czy opaski. Można było zobaczyć pokaz psa policyjnego, a dzieci uczyły się jak zachować się z kontakcie z obcym psem. Dzięki naszym partnerom z WOPR Zawiercie mieliśmy również stanowisko do nauki pierwszej pomocy z defibrylatorem AED, a najmłodsi uczestniczyli w projekcie "Uratuj Misia".

Nasze wolontariuszki z IPA Zawiercie prowadziły akcję DKMS - dawców szpiku kostnego, pozyskując kilkunastu potencjalnych dawców. Niesamowitym powodzeniem cieszyły się alkogogle, które w połączeniu z jazdą Fiatem 126p rozbawiały uczestników imprezy, ale również pokazywały jak niebezpieczny jest alkohol na drodze. Temu wszystkiemu towarzyszyła maskotka śląskiej Policji – "Sznupek".

Tekst: Adam Granat
Zdjęcia: Monika Kubara, Karol Całka

Zaloguj

Cron Job Starts