Sukces IPA Rybnik w turnieju w Lommel

W dniach 24-27 listopada 2014 roku w belgijskim mieście Lommel odbyła się jubileuszowa – 20 edycja halowego turnieju piłki nożnej, będącego futsalowymi mistrzostwami świata Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – IPA.

Rozgrywki te rozgrywano w czterech kategoriach – open, plus 35, plus 45 i cheetah (kobiety). W tak znakomitej imprezie nie mogło zabraknąć drużyn Regionu IPA Rybnik. Tym razem do Lommel wyjechały drużyny zgłoszone do kategorii plus 35 reprezentujące Komendę Miejską Policji w Rybniku i Komisariat Policji w Gaszowicach.

W pierwszym dniu, zapominając o męczącej podróży, obie drużyny wzięły udział w uroczystości otwarcia turnieju. W paradzie udział wzięło aż 67 drużyn, w tym z tak egzotycznych krajów, jak Somalia, Surinam, czy Maroko. Nasze zespoły zaprezentowały się świetnie nawiązując kontakty z kolegami reprezentującymi inne drużyny.

W trakcie kolejnych trzech dni drużyna Komisariatu Policji Gaszowice w ramach 8 – drużynowej grupy zanotowała następujące rezultaty: z IPA France 1:0, GNR Portugal 1:2, Rabat (Maroko) 1:0, IPA Ascoli Piceno 2:1, IPA Bratyslava 0:1, NAT POL TEAM (Holandia) 1:1, Budapest 0:4.
Ta mieszanka wyników sprawiła, że drużyna z Gaszowic o awans do 1/16 zmuszona była zagrać mecz barażowy z holenderską dryżyną Leeuwarden. Po pierwszych minutach nerwowość ustąpiła i nasz zespół wygrał pewnie 3:0. Radość była wielka, bo awans do 1/16 finału to jest coś! Tam drużyna KP Gaszowice w niezwykle zaciętym meczu zremisowała 1:1 z belgijskim IPA Brussel.
O awansie musiały decydować rzuty karne. Więcej szczęścia mieli przeciwnicy wygrywając 2:1 i to oni zagrali w ćwierćfinale. Jednak zespołowi KP Gaszowice wszyscy gratulowali wspaniałego występu, emocjonujących i stojących na wysokim poziomie meczów, wysokiego miejsca w turnieju.
Drużyna Komisariatu Policji GASZOWICE wystąpiła w składzie: Błaszczyk Artur, Ciałoń Zbigniew, Fojcik Wojciech, Herok Jacek, Napiórkowski Robert, Paszek Tadeusz, Szefer Wojciech, Zdziebło Tomasz.

Natomiast drużyna IPA RYBNIK w grupie 7 – zespołowej nie dała szans żadnemu rywalowi! Zawodnicy wygrywali kolejno z Leeuwarden (Holandia) 5:1, IPA NAV Hungary 4:0, IPA Poznań 3:1, Manosque (Francja) 10:0, IPA Brasov (Rumunia) 2:1, GAVA POL LOC (Hiszpania) 5:0. Następnie w 1/16 finału drużyna z Rybnika rozgromiła 6:0 drużynę Straży Górniczej "Sobieski" z Jaworzna.
W ćwierćfinale rybniczanie stoczyli ciężki bój z holenderską drużynią NAT POL TEAM NL. Wynik 3:0 dla rybnickiej drużyny nie odzwierciedla przebiegu meczu, w którym nasza drużyna straciła wiele sił.
To było widać w kolejnym, już półfinałowym meczu z GNR Portugal. Nasza drużyna pierwsza straciła bramkę, jednak po heroicznej walce wyrównała. Na półtorej minuty przed zakończeniem meczu straciła kolejną bramkę i niestety zabrakło już czasu by zmienić wynik, który ustalony został na 1:2 W grze o brązowy medal przeciwnikiem była niewygodna drużyna IPA Poznań, która została już pokonana na etapie rozgrywek grupowych. Sędzia odgwizdał koniec pełnego emocji spotkania, a rybnicka drużyna z radości zatańczyła na boisku przy oklaskach licznie zgromadzonej publiczności, okazując w ten sposób radość z wygranej 1:0.
Drużyna IPA RYBNIK wystąpiła w składzie: Grabiec Grzegorz, Hynek Tomasz, Jamróz Piotr, Jordan Mirosław, Kobeszko Piotr, Kuczmaszewski Robert, Lapczyk Robert, Mazurek Joachim, Pacholski Piotr, Szastak Dariusz, Wieczorek Waldemar, Żbikowski Robert.

Podczas ceremonii zamknięcia turnieju, drużyny z Rybnika i Gaszowic odebrały puchary i zasłużone gratulacje. Nawiązne zostały nowe znajomości. Wymieniono materiały promujące miasto i gminy rybnickiego powiatu.

Zaloguj

Cron Job Starts