Czwarty Miting Strzelecki Comando 2015 o Puchar Dowódcy JWK w Lublińcu

Pierwsze trzy miejsca w Mitingu Strzeleckim Comando, organizowanym po raz czwarty przez JWK w Lublińcu przy współudziale Śląską Grupa Wojewódzką zdobyli Policjanci!.

W dniu 13 maja 2015 roku na terenie Jednoski Wojskowej Komandosów w Lublińcu odbyła się, długo oczekiwana, czwarta edycja Mitingu Strzeleckiego Commando o Puchar Dowódcy JWK w Lublińcu.

Do rywalizacji zorganizowanej przez pion szkolenia JWK stanęli najlepsi operatorzy wojskowi i członkowie jednostek specjalnych służb porządku prawnego w Polsce. W sumie swoje umięjętności i doświadczenie postanowiło sprawdzić 38 uczestników należących do takich jednostek jak: SPAP Katowice, SPAP Wrocław, SPAP Kraków, SAT Opole, funkcjonariusze SG z Ośrodka Szkolenia SG w Lubaniu, żołnierze: JWK Lubliniec, NIL z Krakowa, Agat z Gliwic oraz funkcjonariusze SWW.

Przed każdym z uczestników postwiono po dwa zadania na najnowocześniejszej w Polsce wideo strzelnicy w jednostce oraz dwa zadania w terenie, na strzelnicy garnizonowej. Kunkurencje rozegrywano zarówno z broni krótkiej, jak i pistoletu maszynowego.

Choć niewątpliwie podstawowym celem Mitingu była rywalizacja sportowa i podnoszenie poziomu strzeleckiego, to niemniej istotnymi aspektami imprezy była integracja środowiska służb porządku prawnego i "przyjaciół" JW Komandosów, ale także doskonalenie umiejętności strzeleckich i wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami oraz praktyczna prezentacja strzelań dynamicznych i taktycznych w oparciu
o zasady strzelań stosowanych w wojskach specjalnych oraz sportowej rywalizacji.

Jako, że Śląska Grupa Wojewódzka IPA, mająca swoje korzenie w środowisku policyjnym, była współorganizatorem tego wydarzenia to tym radośniejszą informacją jest fakt, że pierwsze trzy miejsca w rywalizacji zajęły zespoły policyjne. Zwycięzcami zostali policjanci z SAT Opole, a drugie i trzecie miejsce zajęli funkcjonariusze SPAP Katowice.

Najlepsi otrzymali z rąk zastępcy dowódcy JWK w Lublińcu ppłk Roberta Szczeszka okolicznościowe medale i dyplomy, a wszyscy uczestnicy - pamiątkowe statuetki i certyfikaty uczestnictwa. Jak przystało na wojskową imprezę nie zabrakło tradycyjnej grochówki i wspólnej integracji przy grillu.

Etykiety Śląska Grupa

Zaloguj

Cron Job Starts