IPA BIKE II

W dniu 23 maja 2015 roku odbył się II Rajd IPA BIKE z Regionem Chorzów Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

Celem Rajdu było propagowanie bezpiecznej turytyki i rekreacji rowerowej na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Około 50 rowerzystów w godzinach rannych stawiło się na rowerowym szusowaniu Jurajskim Szlakiem od Masłońsich k/Poraja do Olsztyna. Bazą noclegową były pokoje gościnne Martynka w Żarkach Letnisko. Oczywiście jak przed każdym Rajdem odbyła się odprawa dot. zapoznania się z trasą, uczestnikami, a także odpowiednie serwisowanie sprzętu.

Na początku był wyjazd z bazy na PnW w kierunku Zaborza czarnym szlakiem pieszym, drogą leśną. Następnie przez Suchą Wodę w Zaborzu bocznymi dróżkami kręciliśmy do Biskupic, gdzie mogliśmy podziwiać rezerwat przyrody Sokole Góry. Dalej na czerwony szlak i prawdziwy jurajski hardcore piaskowy w kierunku Góry Zamkowej. Na jej szczycie rozsiane piękne wapienne ostańce i ruiny zamku Olsztyn. W godzinach popołudniowych zasmakowaliśmy ciepłego posiłku w Stodole Krzycha, natomiast z tarasu widokowego na dachu lokalu podziwialiśmy przepiękną panoramę okolicy.

Następnie odbył się wyjazd w drogę powrotną czarnym szlakiem rowerowym na Pd w kierunku Poraja. W godzinach wieczornych wszyscy uczestnicy Rajdu w znakomitych nastrojach wspominali rowerowe szusowanie przy wspólnym grillu.
Zapewne kontunuacja nastąpi na jesieni....

Tekst: Marek Pelka, Maciej Maciejewski

Zaloguj

Cron Job Starts