Dzień Dziecka w Raciborzu

W dniu 6 czerwca 2015 roku na strzelnicy Regionu IPA Racibórz odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Impreza zgromadziła liczna rzeszę członków naszego Stowarzyszenia i ich rodzin, a także innych służb mundurowych oraz sympatyków i gości zaproszonych, w tym kolegów policjantów z Republiki Czeskiej. Festyn rozpoczął się od pokazu sprawności działania strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Gamowie oraz prezentacji ich nowego wozu bojowego.
Po zakończonych pokazach na dzieci czekały kolejne atrakcje, a były nimi zawody strzeleckie przygotowane i przeprowadzone przez kolegów z LOK Racibórz oraz grupy rekonstrukcyjnej TF-13 SCORPION.
W tym samym czasie przybył do nas zastęp strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu i na prośbę naszych pociech oraz dorosłych uruchomił kurtynę wodną, by osoby zmęczone upałem mogły się troszkę ochłodzić. Następnie na wyraźną prośbę dzieci strażacy postanowili urządzić zabawę w pianie, która okazała się chyba najlepszą formą rozrywki i to nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych.
Równolegle dzieci miały możliwość zabawy na zamku dmuchanym, zjeżdżalni oraz suchego basenu z piłeczkami, a dla uprzyjemnienia czasu i do dobrej zabawy zachęcali animatorzy, którzy prowadzili konkursy i zabawy dla dzieci. Jak zwykle niebywałą popularnością cieszyła się wata cukrowa i popcorn. Dodatkową atrakcję na festynie zapewniły panie z sali zabaw, które na życzenie dzieci malowały im twarze na wzór bajkowych postaci i bohaterów różnych kreskówek.
Dużą popularnością cieszyło się stanowisko krótkofalowców zrzeszonych w Raciborskim Klubie Krótkofalowców SP9KJU, którzy w czasie festynu nawiązywali łączność z innymi operatorami z całego Świata.
Jak to bywa na festynach z okazji Dnia Dziecka w czasie trwania imprezy wszystkim milusińskim rozdawane były napoje, słodycze no i oczywiście lody.
Aby nikt nie był i nie wracał do domu głodny kuchnia polowa przygotowała kiełbaski, krupnioki oraz smaczny żurek, a zaprzyjaźniona restauracja smaczny bogracz.

Tekst: Eugeniusz Kosel
Zdjęcia: Henryk Długosz i Dariusz Strojny

Cron Job Starts