Rajd Przyjaźni Polsko-Czeskiej Beskidy 2015 i Dzień Dziecka w Regionie IPA Cieszyn I

Z okazji Dnia Dziecka oraz tradycyjnych rajdów pieszych rodzinnych, zarząd Regionu IPA Cieszyn I zaprosił do udziału swoich członków i sympatyków stowarzyszenia.

Nasza satysfakcja i radość była ogromna, gdyż od niepamiętnych czasów mieliśmy wymarzoną pogodę przez co na starcie rajdu pod górą Czantoria w Ustroniu stawiło się 140 piechurów w przedziale wiekowym od dwóch do siedemdziesięciu lat.

Nasz marsz rozpoczął się wyjazdem koleją linową i dalej szlakiem na szczyt Czantorii. Następnym etapem było przejście na szczyt Soszowa i dalej na górę Skolnity w Wiśle.
Po odpoczynku grupa przemieściła się kolejnym wyciągiem do centrum Wisły, a tam z dolnej stacji udaliśmy się do muzeum i galerii Adama Małysza. Z galerii to już rzut beretem do ośrodka Jonidło, gdzie rozpoczął się piknik z okazji Dnia Dziecka.
Przy muzyce i zorganizowanych zabawach bawili się członkowie zaprzyjaźnionej grupy IPA z Trzyńca ( Rep.Czech ) oraz koledzy z Regionu IPA Cieszyn IIoraz nasi sympatycy i goście ze Śląska.

W ramach spotkania rozegrany został mecz piłki nożnej, który nie został rozstrzygnięty – wynik potyczki (2:2). Część uczestników zmęczona 5 godzinnym rajdem chłodziła się w wodach rzeki Wisły, która także zaskoczyła uczestników swoja przyjemną temperaturą niespotykaną o tej porze roku.

Zabawa i piknik trwał do późnych godzin wieczornych, zwłaszcza, że część uczestników potraktowała piknik „na całego" i w ośrodku przez weekend parkowali swoimi camperami wykorzystując uroki Beskidu Śląskiego i jego stolicy Wisły.

Zapraszamy już dzisiaj do udziału w kolejnej edycji, a organizatorem kolejnego Rajdu Przyjaźni będzie IPA Trzyniec z Czech.

Tekst: J.Kołder

Zaloguj

Cron Job Starts