Dzień bez przemocy w szkole 2015

W dniu 9 czerwca 2015 roku Region IPA Zawiercie zorganizował, dla dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Korczycach - Dzień bez przemocy w szkole.

Niezmiernie cieszymy się, że zarówno pedagodzy, jak i młodzież, ta starsza i nieco młodsza, zainteresowani są tematyką odpowiedzialności prawnej nieletnich. Bardzo ważne jest uświadamianie młodych ludzi, że złe zachowanie, prowadzi tylko w jednym, tragicznym dla każdego człowieka kierunku. Młodzi często nie zdają sobie sprawy, że z pozoru niewinne w ich mniemaniu, zachowania, mogą być tragiczne w skutkach.
Ci młodzi ludzie z ogromnym skupieniem słuchali tego, co mamy im do powiedzenia, a tematyka była różnorodna, bo choć głównym tematem było bezpieczeństwo rozumiane jako nienaruszanie nietykalności drugiego człowieka, to nie mogliśmy nie poruszyć sprawy narkotyków, ogólnie pojętej demoralizacji, czy czynów karalnych.
Adam Granat opowiedział również o przemocy, do której dochodzi w Internecie, o czym spora część naszych słuchaczy, nie nie miała zielonego pojęcia, a właśnie ten wirtualny świat często prowokuje młodych ludzi, do agresywnych zachowań względem siebie. Przyniesiony przeze mnie zbiór kodeksów, zainteresował szczególnie najmłodszą grupę. Jak powiedział jeden z chłopców „na własne oczy mogli zobaczyć prawo". Być może będzie on kiedyś jego stróżem?! Dla nas liczy się to, że chociaż może jeden przykład, jedno dane przez nas słowo, zostanie w umysłach tych, którzy przed sobą mają dorosłe życie, a tym samym być może ustrzeże ich przed wszelkiego rodzaju agresją! Oby więcej prowadzonych było takich akcji wśród młodzieży, może wtedy liczba przestępstw popełnianych przez dorosłych, byłaby nieco niższa!

tekst: Marta Wnuk
zdjecia: Marta Wnuk, Adam Granat

Etykiety społecznie

Zaloguj

Cron Job Starts