Święto Policji w Żywcu

W dniu 17 lipca 2015 roku odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji, których współorganizatorem była Śląska Grupa Wojewódzka IPA. W uroczystościach udział wzięli funkcjonariusze ze śląskiego garnizonu a także goście z kraju i zagranicy.

Uroczystości rozpoczęły się przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. Była to doskonała okazja dla uroczystego otwarcia obiektu po modernizacji. W części głównej obchodów oddziały policji, w asyście pocztów sztandarowych, kompanii reprezentacyjnej, koni policyjnych i orkiestry przemaszerowały ulicami miasta do Konkatedry Narodzenia NMP, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta. Po niej w Amfiteatrze pod Grojcem wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie policyjne, odznaczenia i nagrody. W trakcie uroczystości Śląski Komendant Wojewódzki w asyście pełnomocnika Komendanta Głównego Policji wręczył odznaczenia „Zasłużonych dla Policji".
Po części oficjalnej odbył się festyn rodzinny. W trakcie imprezy zapewniono szereg atrakcji dla gości w każdym wieku, m.in. prezentacje sprzętu używanego przez policjantów i służby mundurowe oraz ratownicze współpracujące z Policją, zabawy dla najmłodszych, kulinaria oraz występy gwiazd kabaretu „RAK" i muzyki rozrywkowej. Uroczystość uświetnił pokaz musztry paradnej w wykonaniu kompanii reprezentacyjnej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach oraz koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wspaniała zabawa była okazją do wspólnej integracji wszystkich środowisk mundurowych i cywilnych.
tekst: Dariusz Lach

Zaloguj

Cron Job Starts