XV TURNIEJ POLICJI KONNEJ

W dniu 13 czerwca 2015 r. Na terenie ośrodka jazdy konnej „Pegaz" w Częstochowie odbył się kolejny Międzynarodowy Turniej Policji Konnej.

Uczestnicy walczyli o tytuł najlepszego jeżdzca i najlepszej drużyny. Do turnieju przystąpiło 24 zawodników z 12 drużyn konnych policji.
Dzień wcześniej zawody poprzedził uroczysty przemarsz koni ulicami Częstochowy.
Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja KMP w Częstochowie przed policją czeską z Brna i Ostrawy. Najlepszym jeżdzcą był Grzegorz Wypchlak z KMP w Częstochowie.
W konkursie „Potęgi skoków" zwyciężyła Vladimira Blazkowa z Brna, która została również uznana najlepszą amazonką turnieju. Natomiast w ocenie jury najlepszy styl i grację przejazdu zaprezentowała amazonka z Węgier Klara Smid. Najlepszym zawodnikom oraz najlepszym drużynom wręczono puchary i nagrody rzeczowe. Nagrodę rzeczową ufundowaną przez Prezesa Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Katowice za zajęcie indywidualnie III miejsca policjantowi z Czech wręczył Przewodniczący Regionu IPA Częstochowa.
Po zakończeniu turnieju odbył się pokaz umiejętności i sprawności psów służbowych z garnizonu policji śląskiej, a następnie piknik z udziadziałem organizatorów i mieszkańców Częstochowy.

Tekst: A.Ulman
Zdjęcia: J. Zapisek

Zaloguj