Uroczyste otwarcie Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej

Uroczyste oddanie do użytku po remoncie Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej odbyło się w dniu 30 października w samo południe.

Symboliczną wstęgę przeciął Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Piotr Kucia w obecności starosty raciborskiego, kadry kierowniczej śląskiego garnizonu, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.
W ramach uroczystości Strażnik Leśny wygłosił prelekcję na temat bezpiecznego zachowania w lasach oraz ochrony przyrody. Szczególną uwagę zwrócił na zagrożenie pożarowe, kłusownictwo oraz nielegalna wycinkę drzew.
Komisariat Policji w Kuźni Raciborskiej dołączył do ponad 40 obiektów w całym kraju, wyremontowanych już w ramach ogólnopolskiej standaryzacji jednostek. W październiku 2013 roku rozpoczęły się prace remontowe budynku komisariatu. Obejmowały one między innymi termoizolację piwnic, ocieplanie całego budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, wymianę instalacji centralnego ogrzewania oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej. Modernizację przeszła również strefa wejściowa. Remont kuźniańskiego komisariatu był wykonany zgodnie z Programem Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Takiej inwestycji budynek nie przechodził od początku swojego funkcjonowania. Zmieniła się nie tylko kolorystyka, ale i jego otoczenie. Pojawiły się nowe elementy identyfikacji wizualnej, w tym logo i tablice informacyjne. Koszt termomodernizacji obiektu wyniósł 1,2 mln zł.
Na zakończenie uroczystości i prelekcji wszystkich uczestników zaproszono na smaczną kiełbasę i grochówkę.

Tekst i zdjęcia: Mirosław Szymański

Etykiety Racibórz
Cron Job Starts