IPA Zawiercie w Szkole Podstawowej nr 5

W dniu 25 listopada 2015 r. już po raz kolejny IPA Zawiercie gościła w Szkole Podstawowej nr 5 w Zawierciu.

Tym razem mieliśmy przyjemność spotkać się ze starszymi uczniami podstawówki. Tematem przewodnim spotkania, było oczywiście szeroko pojęte bezpieczeństwo młodych, ale również odpowiedzialność, jaką ponoszą za swoje zachowanie.
Asp. szt. Adam Granat wspomniał o czynach karalnych związanych z przestrzenią internetową, natomiast sierż. Marta Wnuk przedstawiła najczęściej popełniane "błędy" nieletnich. Całe spotkanie przebiegło jak zwykle w sympatycznej atmosferze. Zaciekawieni tematyką uczniowie, chętnie zadawali pytania. Nie omieszkali również zapytać, czy aby na pewno to właśnie oni odpowiadają za swoje czyny, wszak nie mają 18 lat. Czyżby chcieli zepchnąć odpowiedzialność na swoich rodziców czy opiekunów? Nic z tego. Ten temat również został wytłumaczony młodym słuchaczom, zgodnie z treścią Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.
Niezmiernie cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy podzielić się naszą wiedzą. Miejmy nadzieję, że chociaż część przekazanych przez nas informacji, zostanie w głowach tych młodych ludzi i pomoże im ustrzec się przed negatywnymi zachowaniami, które mogą nieodwracalnie zmienić ich los.
Tekst: Marta Wnuk
Zdjęcia: SP5

Zaloguj

Cron Job Starts