SPEED RACE - FINAŁ SEZONU 2015

Zawsze jest adrenalina i zawsze są emocje ale zawsze zawody przebiegają w duchu sportowej rywalizacji i w myśl zasad Fair Play. Tak też było i tym razem na torze Autodrom w Sosnowcu w czasie kończącego tegoroczną edycję Drużynowych Długodystansowych Mistrzostw Kartingowych wyścigu.

Zgodnie z tradycją, właśnie w grudniu odbyły się ostatnie zawody kartingowe sezonu SPEED RACE. Na starcie i tym razem komplet drużyn, wszystkie z wielką ochotą na wygraną. Wyścig od początku do końca toczył się w bardzo wysokim tempie, mnóstwo było wyprzedzania i ciekawych momentów. To był bardzo zaciekł pojedynek o miejsce na najwyższym stopniu podium, a zwycięstwo dowiózł do mety mimo awarii i wymiany gokarta Team Opelnaftowa przy okazji wykręcając najlepszy czas jednego okrążenia. A żeby wszystko było tak jak trzeba i na swoim miejscu oto wyniki tego wyścigu:

1. OPELNAFTOWA TEAM - 30 pkt. (best time)
2. NO NAME - 20 pkt.
3. WRC - WISŁA RALLY CHALLENGE - 15 pkt
4. PMP RACING - 12 pkt.
5. SPEED RACE TEAM - 9 pkt.
6. KAMIKO RACING TEAM - 7 pkt.
7. IPA ZAWIERCIE I - 5 pkt.
8. SILESIA EXTREME - 3 pkt.
9. IPA ZAWIERCIE II - 2 pkt.

Do końca wyścigu sprawa tytułu Mistrzowskiego nie była rozstrzygnięta, wszystko wyjaśniło się dopiero na mecie. Choć nie wiele brakło to tabela klasyfikacji generalnej sezonu 2015 nie uległa zmianie. Tytuł najszybszej drużyny wywalczył zespół No Name, drugie miejsce zdobyła drużyna Opelnaftowa Team, a trzecie WRC- Wisła Rally Chellenge. Na kolejnych pozycja uplasowały się drużyny: Speed Race Team, PMP Racing, Kamiko Racing Team, IPA Zawiercie 1, KCH Team, Silesia Extreme, Rally Bielsko, Nazar Team, IPA Limanowa, IPA Zawiercie 2 i NEXT Team.

Tak oto zakończył się kolejny sezon wyścigów kartingowych SPEED RACE i tylko tych kilka cyfr zobrazuje jego przebieg:

- 3 tory kartingowe,
- 5 eliminacji,
- 14 drużyn,
- 56 zawodników,
- ponad 15 godzin spędzonych na torze,
- ponad 10 tysięcy okrążeń toru ... to nie mniej ni więcej jak kilka tysięcy przejechanych kilometrów,
- 510 to suma zdobytych przez wszystkie drużyny punktów !!!

Przed nami nowy rok i nowe plany. Szczegóły już wkrótce.

Zaloguj

Cron Job Starts