Komandoski Trójkąt Mety

W dniu 16 styczna 2016 roku odbył się pierwszy z biegów w miejscowości Czarne na Pomorzu, w którym wzięła udział drużyna z IPA Zawiercie.

„Komandoski Trójkąt Mety" to seria trzech biegów na dystansach: ćwierć maratonu, pół maratonu oraz maratonu - organizowanych przez klub biegowy Jednostki Wojskowej Komandosów „Meta' z Lublińca.
Jak przystało na biegi „mundurowe" dystans musi być pokonany w wysokich butach służbowych, pełnym umundurowaniu oraz z plecakiem o minimalnej wadze 10 kg.
Wśród 250 biegaczy w mundurach wielu rodzajów sił zbrojnych WP, Służby Więziennej, Policji nie mogło zabraknąć i nas ! Adam Granat, Tomek Piwowar, Piotrek Kobyłka i Marcin Palmowski to skład naszej drużyny. Ponad dziesięciokilometrowa trasa była dość zróżnicowana bo start biegu to asfalt w centrum miasta gdzie kibicowały nam tłumy mieszkańców Czarnego, drogi leśne , polne, poorane przez koła samochodów terenowych a wszystkie one pokryte śniegiem i lodem.
Kilogramy na plecach i buty nie stworzone do biegania dawały się we znaki ale wszyscy ukończyliśmy bieg i czekamy na pół maraton w Warszawie.

Tekst i zdjęcia; Adam Granat

Etykiety Zawiercie biegi

Zaloguj

Cron Job Starts