Szkolenie sterników motorowodnych w IPA Śląsk

Śląska Grupa Wojewódzka IPA i Region IPA Katowice X w okresie od 4 kwietnia do 23 kwietnia tego roku przeprowadzili przy udziale WOPR Katowice pierwszą edycję kursu na patent sternika motorowodnego.

Zbliżające się wakacje oraz coraz szersza oferta kurortów nadmorskich sprawiła że powstało zapotrzebowanie na przeprowadzenie szkolenia na popularne rozrywki motorowodne.
Należy podkreślić, że osoby chcące pływać łodzią/jachtem motorowym lub skuterem wodnym muszą posiadać patent sternika motorowodnego. Taki patent uprawnia do prowadzenia jachtów motorowych w porze dziennej o długości do 12 metrów bez ograniczenia mocy po wodach śródlądowych, po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 mil morskich od brzegu.
Przy współpracy w Katowickim odziałem WOPR udało się przeprowadzić kurs sternika, który podzielony został na trzydniowe zajęcia teoretyczne oraz na kilkugodzinne zajęcia praktyczne na wodzie w rejonie katowickich „trzech stawów”. Intensywne i urozmaicone zajęcia doprowadziły w dniu 23 kwietnia 2016 roku do egzaminu państwowego który się odbył na przystani WOPR Katowice. Do egzaminu przystąpiło trzynastu kandydatów. Trzynastka w tym dniu była szczęśliwa ponieważ wszyscy uczestnicy zdali testy teoretyczne i popisali się nie lada umiejętnościami podczas egzaminu praktycznego.
Na podkreślenie zasługuje bardzo wysoki poziom zajęć w zakresie teorii jak również zajęć praktycznych na wodzie. Już niedługo następne kursy i szkolenia organizowane przez Śląską Grupę Wojewódzka IPA!
Do zobaczenia na wodzie !

Etykiety kurs

Zaloguj

Cron Job Starts