VIII MARSZOBIEG PREWENCJI POLICJI

W dniu 5 maja 2016 r. odbył się VIII Marszobieg Prewencji Policji o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach organizowany przez Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Częstochowie przy wsparciu i współorganizacji Urzędu Miasta Częstochowy, Starosty Częstochowskiego, ZZ NSZZ Policji oraz Regionu IPA Częstochowa.

Uczestnikami marszobiegu byli policjanci garnizonu śląskiego, Straż Miejska i WKU w Częstochowie oraz uczniowie szkół częstochowskich i osoby cywilne. Łącznie udział w marszobiegu wzięło 105 uczestników.
Cel imprezy to promowanie poprzez wysiłek fizyczny aktywnego stylu życia, promocja zdrowia oraz integracja środowiska służb mundurowych poprzez udział w rywalizacji sportowej.
Dziesięciokilometrowa trasa marszobiegu prowadziła terenami zielonymi z Przeprośnej Górki w dzielnicy Częstochowy - Mirów wzdłuż malowniczych terenów rzeki Warta do punktu widokowego na Złotej Górze w Częstochowie.
Zwycięzcą VIII marszobiegu został sierż. Łukasz HILDEBRAND z KMP w Katowicach, drugie miejsce: st.post. Paweł CIEŚLIK z KMP w Katowicach, a na trzecim: asp. Wojciech BOŻEK z KMP w Częstochowie. Puchar dla zwycięscy w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach wręczyła Naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia KWP K-ce, podinsp. Joanna Świec – Rajca.
Najlepszą zawodniczką służb mundurowych została Agnieszka JEŻ ze Straży Miejskiej w Cz-wie. Kolejne miejsca zajęły: st.post. Monika NAWRAT z KMP w Katowicach i st.post. Bożena STOLARSKA z KMP w Katowicach. W tej kategorii najlepszej zawodniczce puchar wręczył Przewodniczący Regionu IPA Częstochowa kolega Sławomir Balik.
Wszyscy zawodnicy marszobiegu na mecie otrzymali pamiątkowe koszulki i drobne upominki. Ponadto zawodnicy mogli skorzystać z kuchni polowej serwującej grochówkę, jak również z napoi chłodzących, herbaty czy kawy.

Etykiety biegi

Zaloguj

Cron Job Starts