IPA dla zuchów i harcerzy z Katowic

W dniach 20-22 maja członkowie i sympatycy Regionu IPA Katowice VI wspierali swoja wiedzą zuchów i harcerzy z XVI Szczepu Giszowiec.

Weekend to najlepszy czas na doszkalanie się w zakresie bezpieczeństwa w nadchodzących wakacjach. Przybliżyliśmy młodym ludziom jak zadbać o własne i innych bezpieczeństwo, jak postępować i zachować się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się do czego służy numer alarmowy 112, kiedy należy a kiedy nie należy pod ten numer dzwonić oraz dlaczego nie wolno sobie żartować dzwoniąc pod numer alarmowy. Zostali poinstruowani jakich informacji powinni udzielić i dlaczego operator zadaje np. dociekliwe pytania dotyczące lokalizacji miejsca zdarzenia, liczby osób poszkodowanych itp. Dowiedzieli się jak sprawne przybycie na miejsce zdarzenia wszystkich niezbędnych służb zależy od słuchania pytań i poleceń operatora oraz od udzielania konkretnych odpowiedzi na te pytania.
Nie zapomniano również o dobrej zabawie i zwiedzaniu pięknej ziemi żywieckiej. Wycieczka na górę Żar, wieczorne ogniska z kiełbaską czy konkursy z nagrodami z całą pewnością zapadną na długo w pamięci. To pierwszy taki program edukacyjny ale wszyscy wyrazili nadzieje, że nie ostatni.

Etykiety społecznie

Zaloguj

Cron Job Starts